Sport.pl

Race na Lidze Europejskiej

W końcówce spotkania z PSV Eindhoven (0:3) na stadionie przy Łazienkowskiej odpalono race. Legię czeka kara ze strony UEFA, która niecałe dwa tygodnie temu kazała jej zapłacić 10 tys. euro za wybryk kiboli.
Race zapłonęły na trzech trybunach. Jednocześnie wybuchło kilka petard hukowych. Dymu było zbyt mało, by mógł przeszkodzić w meczu, ale odpalanie środków pirotechnicznych jest przez europejską federację surowo zabronione. Rac nie zgaszono, mimo apeli spikera.

W połowie listopada Legia została ukarana 10 tys. euro grzywny, za wybryk kiboli podczas meczu z izraelskim Hapoelem Tel Awiw. Na jednej z trybun rozwieszono wtedy wielki baner z napisem "Jihad Legia" wykonanym czcionką stylizowaną na pismo arabskie. Europejska federacja, która zabrania manifestowania na trybunach haseł o charakterze dyskryminującym, za takie właśnie uznała kibolską płachtę.

Na Legii ciąży w zawieszeniu kara wykluczenia z europejskich pucharów na jeden sezon. Orzeczono ją za zdemolowanie przez chuliganów z Warszawy stadionu Vetry Wilno, podczas meczu Pucharu Intertoto w 2007 r.

Więcej o: