Liga Europejska. Legia jednak rezerwowa

Zmiennicy, którzy w czwartek zagrali z Hapoelem pokazali dlaczego przez większość sezonu siedzieli na ławce. Zupełnie zmieniona obrona popełniała błędy nawet gdy Legia grała w przewadze.
- Ci którzy zagrali mieli dziś okazję pokazać trenerowi, że myli się sadzając ich na ławce. Nie zrobili tego - ocenił po meczu w studio Polsat Futbol dyrektor sportowy Legii Marek Jóźwiak. W porównaniu do najsilniejszego składu w meczu z Hapoelem trener Skorża wymienił połowę drużyny. Wymienił na gorsze.

Wojciech Skaba zastąpił w bramce pauzującego za czerwoną kartkę Duszana Kuciaka. Rezerwowy bramkarz Legii, który zimą najprawdopodobniej odejdzie z Legii do duńskiego Odense, nieźle przewidywał dośrodkowania rywali, a w 65. minucie przytomnie wyprzedził jednego z napastników, choć jego obrońcy stanęli czekając na odgwizdanie spalonego. Ale jeden błąd kosztował jego zespół gola. Zupełnie pogubił się przy uderzeniu Toamy z rzutu wolnego. Choć piłka wpadła do bramki daleko od prawego słupka, to nawet do niej nie ruszył.

Skorża wymienił całą linię obrony. Z lewej strony zagrał Tomasz Kiełbowicz, który w tym sezonie wystąpił wyłącznie w dwóch meczach z Widzewem (w lidze i Pucharze Polski). Na środku zagrał Dickson Choto, który jeszcze kilkanaście miesięcy temu był jednym z najlepszych stoperów ekstraklasy, a tej jesieni poza Pucharem Polski, wystąpił tylko w jednym spotkaniu w lidze. Obrońca z Zimbabwe był bardzo wolny. To on faulował przed pierwszym golem. Przy drugiej stracił piłkę kilkadziesiąt metrów od własnej bramki, a gdy Yadin trafiał do siatki, dopiero truchtem wbiegał w pole karne.

Kiełbowicz i grający z prawej strony Jakub Rzeźniczak nieźle radzili sobie gdy nie trzeba było się ścigać ze skrzydłowymi. Ale gdy ci się rozpędzili, mieli problem z ich dogonieniem. Obrońcy grali dużo bardziej nerwowo niż występujący na co dzień Michał Żewłakow i Marcin Komorowski. W czwartek brakowało też szybkiego i dokładnego przekazania piłki z obrony do pomocy, co zapewniają podstawowi stoperzy warszawskiego klubu.

Nieco zagubiony wydawał się 20-letni Daniel Łukasik. Dla defensywnego pomocnika był to dopiero trzeci mecz w Legii i pierwszy w podstawowym składzie. W czasie meczu skupił się głównie na przecinaniu podań rywali i zatrzymywaniu ich ataków. Brakowało mu gry do przodu. Bardzo często w okolice linii środkowej musiał cofać się nawet Danijel Ljuboja, który w przedmeczowym ustawieniu był środkowym napastnikiem. Brakowało kontuzjowanego Ivicy Vrdojaka i grającego coraz bardziej odpowiedzialnie Ariela Borysiuka, który mecz oglądał z trybun.

Przed świętami trener Skorża przekonał się, że nie wszyscy zmiennicy grają na zadowalającym go poziomie. Wielu siedzenie na ławce wybitnie nie służy.

Hapoel - Legia. Toama (1:0)
Hapoel - Legia. Yadin (2:0)
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.warszawa.sport.pl/sport-warszawa/1,124557,10827020,Liga_Europejska__Legia_jednak_rezerwowa.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Liga Europejska. Legia jednak rezerwowa","datePublished":"2011-12-15T20:30:00Z","dateModified":"2011-12-15T20:50:48Z","articleSection":"sport-warszawa","description":"Zmiennicy, którzy w czwartek zagrali z Hapoelem pokazali dlaczego przez większość sezonu siedzieli na ławce. Zupełnie zmieniona obrona popełniała błędy nawet gdy Legia grała w przewadze.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.warszawa.sport.pl","logo":{"url":"http://www.warszawa.sport.pl/logos/510.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Kuba Dybalski","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Liga Europejska. Legia jednak rezerwowa","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/5/10827/z10827025V,Hapoel---Legia-2-0.jpg","name":"Hapoel - Legia 2:0","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/7/10827/z10827027V,Strzela-Toto-Tamuz--numer-1-na-liscie-zyczen-Legii.jpg","name":"Strzela Toto Tamuz, numer 1 na liście życzeń Legii","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}
Więcej o: