Sport.pl

Piłka nożna. Rafał Stec apeluje do Legii i Lecha

Dziennikarz ?Gazety Wyborczej? i Sport.pl Rafał Stec wystosował list otwarty do władz Legii Warszawa i Lecha Poznań. Apeluje w nim o to, by zespoły, których akademie uchodzą za najlepsze w kraju, zgłosiły swoich juniorów do małej Ligi Mistrzów - rozgrywek NextGen Series dla zawodników do lat 19.
Zobacz oficjalny profil Rafała Steca na Facebooku  »

"Na pomysł wpadł Mark Warburton (dyrektor sportowy angielskiego Brentford i w ogóle zapaleniec do szkolenia dzieciaków), zaproszenie przyjęło 16 klubów z 11 krajów, jesienią ich juniorzy rywalizowali w fazie grupowej, do wiosennych ćwierćfinałów awansowały Barcelona, Sporting Lizbona, Aston Villa, Tottenham, Olympique Marsylia, Liverpool, Ajax oraz (prawdopodobnie) Inter Mediolan. Cel: maksymalnie upodobnić zabawę do prawdziwej, dorosłej Champions League, choć turniej finałowy ma się odbyć w Abu Dhabi" - pisze na swoim blogu Rafał Stec.

W rozgrywkach grają, póki co, te zespoły, które się do nich zgłosiły. Wśród renomowanych europejskich firm można znaleźć także zespoły mniej znane, takie jak Rosenborg, Molde czy FC Basel. Na tym właśnie swoje nadzieje opiera nasz dziennikarz.

"Dlatego apeluję do Andrzeja Dawidziuka i Marka Jóźwiaka, by zgłosić tam juniorów Lecha Poznań i Legii Warszawa. Rozgrywki się rozrastają, w następnym sezonie mają do nich dołączyć kolejne renomowane firmy, ale na razie nikt nie wspomina o kwalifikacjach, przez które trzeba by się przebijać. Obowiązuje raczej zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Skoro przyjęte zostało Molde, to nie sądzę, by czołowe kluby polskie wydały się organizatorom mniej godne elity. Co więcej, Warburton twierdzi, że zależy mu na umiędzynarodowieniu rozgrywek i chce rozlewać je na nowe kraje - można przeczytać na blogu Rafała Steca.

Cały wpis znajdziesz na blogu Rafała Steca A jednak się kręci... »


Więcej o: