T-Mobile Ekstraklasa. Everton chce Rybusa

PRZEGLĄD PRASY. Jak dowiedział się Fakt, sprowadzeniem skrzydłowego Legii Warszawa Macieja Rybusa, zainteresowany jest angielski Everton.
Rybus minioną rundę może zaliczyć do bardzo udanych. We wszystkich rozgrywkach strzelił cztery bramki i miał aż trzynaście asyst . Legia w lidze zajmuje drugie miejsce ze stratą czterech punktów do Śląska Wrocław, awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski, a w Lidze Europejskiej zagra na wiosnę w 1/16 finału ze Sportingiem Lizbona. Jedną z najjaśniejszych postaci warszawskiej drużyny był właśnie Rybus.

Według dzienniku Fakt Rybusem poważnie zainteresowany jest angielski Everton. W najbliższych tygodniach na Łazienkowską ma trafić oferta kupna skrzydłowego.

Niedawno Rybus przedłużył z Legią kontrakt do 2015 roku. Nie oznacza to jednak, że jest on nie na sprzedaż. Legia potrzebuje pieniędzy, aby móc się wzmocnić w zimowym okienku transferowym. Dyrektor sportowy Marek Jóźwiak na razie na transfery nie ma zbyt wielu środków, musi sprzedawać.

W 2010 roku z Legii do Evertonu odszedł już jeden zawodnik. Słowacki bramkarz Jan Mucha w Anglii pojawił się za darmo, jego kontrakt z Legią wygasł. Do tej pory jednak nie wywalczył sobie miejsca w pierwszym składzie i jest jedynie zmiennikiem Tima Howarda.