Trener Sportingu: Legia jest mocniejsza od Lecha

PRZEGLĄD PRASY. - Legia to silna i wyrównana drużyna. Jestem więc pewien, że sprawi nam problemy - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym", Domingos Paciencia, trener Sportingu Lizbona.
Legia zmierzy się ze Sportingiem w 1/16 finału Ligi Europejskiej. Trenerem drużyny z Lizbony jest Domingos Paciencia, który rok temu prowadził Sporting Braga w wygranych meczach pucharowych z Lechem Poznań. Jak szkoleniowiec ocenia Lecha z poprzedniego sezonu i Legię z obecnego? - Wydaje mi się, że Legia jest mocniejsza, choć Lech też był silny - mówi Paciencia w"Przeglądzie Sportowym" .

Dlaczego Paciencia uważa Sporting za drużynę mocniejszą? Co wie o Legii? - Muszę się przyznać, że jeszcze nie za wiele wiem. Zaczynamy jednak pracować - mówi trener rywala Legii. Kto, jego zdaniem, jest największą gwiazdą Legii? - Hm... Nazwisk poszczególnych piłkarzy w tej chwili nie pamiętam. Wiem, że nasi rywale są silni, jako kolektyw. W fazie grupowej zanotowali bardzo dobre wyniki. Na pewno im bliżej meczu, tym moja wiedza będzie większa - zapowiada Paciencia.

Pierwszy mecz ze Sportingiem Lizbona Legia rozegra u siebie w czwartek 16 stycznia o godz. 19. Rewanż tydzień później w stolicy Portugalii.

Według trenera, Sporting ma w tej chwili zupełnie nowy zespół, który bardzo się różni od drużyny sprzed roku. - Było u nas wiele zmian latem i zespół dopiero się kształtuje. To na pewno nie jest łatwy sezon dla Sportingu. Zmiany, których dokonaliśmy w lecie, były jednak konieczne - mówi Paciencia.