Legia królową sparingów. Polonia szósta

Legia Warszawa okazała się najskuteczniejsza podczas meczów przygotowawczych. Polonia w klasyfikacji uwzględniającej wyniki zimowych spotkań zajęła szóste miejsce.
Kolejność w tabeli ustaliliśmy na podstawie procentu zdobytych punktów przez wszystkie drużyny ekstraklasy. Ranga klasyfikacji jest nieco zniekształcona z racji przeciwników, z jakimi mierzyły się zimą polskie zespoły i nastawienia do niektórych meczów (eksperymentalne składy, sprawdzian nowej taktyki).

Znajdujący się wysoko w klasyfikacji ŁKS grał tylko z polskimi rywalami, mało wymagających sparingpartnerów miało również drugie w tabeli zimy Zagłębie Lubin oraz Lechia Gdańsk, Podbeskidzie, GKS Bełchatów, Korona Kielce. Trudne sprawdziany mają za sobą piłkarze Lecha Poznań (m.in. Rubin Kazań 1:3, Sparta Praga 3:0), Cracovii (Dynamo Kijów 2:7), Wisły Kraków (Odense 1:0, St. Pauli 2:2).

Legioniści rozegrali osiem meczów, przegrali tylko jeden - ze Steauą Bukareszt 1:2, resztę wygrali. Rumuni byli najlepszym zespołem, przeciw któremu zagrał wicelider ekstraklasy. Klub z Łazienkowskiej rozegrał trzy mecze z drużynami młodzieżowymi bądź rezerwami (Ajax Amsterdam, Apoel Nikozja, Turkmenistan), a pozostałe ze średniej klasy klubami (Aris Limassol, Dynamo Mińsk, Spartak Trnava, RNK Split).

Najtrudniejszy sprawdzian Polonia przeszła przed tygodniem, kiedy grała z trzecią drużyną ligi ukraińskiej Metalistem Charków. Uległa mu aż 0:4. We wtorek "Czarne Koszule" grały również z niezłym rywalem - Ludogoretsem Razograd, liderem w Bułgarii. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W pozostałych spotkaniach Polonii szło różnie, najlepiej wypadła z Tirgu Muresz (wygrana 3:2), występując w rezerwowym składzie. Zimowy bilans drużyny Jacka Zielińskiego to: cztery zwycięstwa (Arka Gdynia, Znicz Pruszków, Pakhtor Taszkient, Tirgu), remis (Ludogorets) i dwie porażki (Metalist, Neftczi Baku).

zespółmeczepunktybramkiproc. zdobytych punktów
1. Legia82124-887,5
2. Zagłębie61510-383,33
3. Jagiellonia112327-1669,69
4. Lechia71410-566,66
5. Lech81518-762,50
6. Polonia71314-1161,90
7. ŁKS473-358,33
8. Podbeskidzie71215-857,14
9. Górnik101717-1156,66
10. Ruch71112-852,38
11. Korona81213-1350
12. Cracovia6910-1150
13. Śląsk6910-850
14. Bełchatów574-346,66
15. Wisła577-746,66
16. Widzew4511-741,66
Stan na 7 lutego