Liga Europejska. Sporting bez trenera

Domingos Paciencia, trener Sportingu Lizbona, złożył dymisję z powodu złych wyników zespołu. Zastąpi go trener drużyny młodzieżowej Ricardo Sa Pinto. W czwartek Sporting zagra przy Łazienkowskiej w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej z Legią. Relacja na Sport.pl.
Informacje podały portugalskie serwisy internetowych największych gazet sportowych. Dziennik "Publico" potwierdza ją powołując się na komunikat komisji nadzorującej spółki giełdowe, w którym zarząd klubu informuje o rozwiązaniu umowy z Domingosem Paciencią i zatrudnieniu w jego miejsce do czerwca 2013 r. dotychczasowego trenera drużyny młodziezowej i byłego reprezentanta Portugalii Ricardo Sa Pinto.

Paciencia został zatrudniony przed obecnym sezonem, ale od stycznia wyniki zespołu były bardzo słabe. Sporting zajmuje dopiero czwarte miejsce w ligowej tabeli. Do prowadzącej Benfiki traci 16 punktów, a do trzeciego miejsca, dającego prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów, aż osiem.

Zgodnie z wcześniejszymi planami we wtorek Sporting ma przylecieć do Warszawy na czwartkowy mecz 1/16 finału Ligi Europejskiej z Legią. Rewanż zaplanowano 23 lutego w Lizbonie.

Andrzej Juskowiak: » Gra Sportingu kompletnie się nie klei