Sport.pl

Liga Europejska. Ricardo Sa Pinto: Mecz z Legią jest teraz dla nas wszystkim

- Dobry wynik pomoże nam wszystko zmienić - mówi nowy trener pogrążonego w kryzysie Sportingu Lizbona, który w czwartek zagra z Legią w Warszawie w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej. Relacja na Sport.pl.
Sa Pinto z zespołem wyląduje w Warszawie już we wtorek wieczorem. Piłkarze przylecą dwa dni przed meczem, by przyzwyczaić się do zimowych warunków panujących w Polsce. Nowy trener "Lwów", który w poniedziałek zastąpił Domingosa Paciencię. Trudną sytuację, w jakiej się znalazł traktuje jako wyzwanie.

- Sytuacja jest trudna i mamy mało czasu na poprawę. Musimy polecieć do Warszawy i zagrać z Legią i mam właściwie 24 godziny, by poznać piłkarzy i całą drużynę - mówi Sa Pinto. - Ale dobry wynik w Warszawie pozwoli wszystko naprawić. Są problemy, które zauważyliśmy i niektóre trzeba będzie poprawić w tak krótkim czasie. Drużyna musi się poczuć mocniejsza i pełna wiary w siebie. Podstawowa rzecz, na której powinniśmy się teraz skupić to mecz z Legią.

Sa Pinto zastąpił Paciencię, który od początku stycznia notował bardzo słabe wyniki. Sporting odpadł z Pucharu Ligi, a w lidze do prowadzącej Benfiki traci 16 punktów.

A czy Ty jesteś rozczarowany odejściem Macieja Rybusa? » Dyskutuj


Więcej o: