Liga Europejska. Skorża: To dla mnie największe wyzwanie

PRZEGLĄD PRASY. Legia stanie w czwartek przed szansą na awans do 1/8 finału Ligi Europejskiej. Ten dwumecz to dla mnie największe wyzwanie w pracy trenerskiej - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? Maciej Skorża. W pierwszym meczu ze Sportingiem był remis 2:2.
- Jeśli w czwartek wyjdziemy na boisko z takim nastawieniem jak w Zabrzu, to zwyczajnie nie damy rady - powiedział w rozmowie z gazetą trener Legii. W ostatnim sprawdzianie przed rewanżową potyczką ze Sportingiem warszawski zespół przegrał 0:2 wyjazdowe spotkanie z Górnikiem. Sporting przystąpi do czwartkowego spotkania po ligowym zwycięstwie 1:0 z Pacos de Ferreira.

Najbliższe dni będą jednymi z najważniejszych w dotychczasowej karierze Skorży. Trzy dni po meczu w Lizbonie Legia zagra wyjazdowy mecz ze Śląskiem. W przypadku porażki będzie traciła do wrocławian już osiem punktów i znacznie oddali się od upragnionego mistrzostwa. - Wszyscy mamy świadomość, jak istotne cztery dni przed nami. Chcemy wygrywać, a nie odpaść z europejskich pucharów i przegrać we Wrocławiu. Nie, taki scenariusz w ogóle nie wchodzi w rachubę. Zrobimy wszystko, aby ten początek rundy, pomimo porażki w Zabrzu, był udany - powiedział szkoleniowiec.

- Ten dwumecz to dla mnie największe wyzwanie w pracy trenerskiej. I chciałbym wyjść z niego zwycięsko - dodał.

Piekarski o transferach Legii: Nie rozmontowałem drużyny »