OCENY. Tak grała Legia ze Sportingiem

Ivica Vrdoljak znów najlepszy. Janusz Gol słaby, a Michał Żyro niewidoczny. Legia przegrała ze Sportingiem w Lizbonie 0:1 i odpadła z Ligi Europejskiej. Jak oceniliśmy legionistów?
Skala ocen 1-6, oceniał Kuba Dybalski:

Duszan Kuciak - 2. Kilka razy Kuciak interweniował pewnie, kilka razy szczęśliwie a kilka razy przedziwnie, np. w drugiej połowie gdy wybijając dośrodkowanie nad poprzeczkę prawie wrzucił sobie piłkę do bramki. W drugim meczu z rzedu puścił gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, gdy nikt w polu karnym nie trafił w piłkę.

Artur Jędrzejczyk - 4. Bardzo dobry mecz. W obronie nie popełniał błędów. Wykorzystywał swoją siłę w starciach z niższym o dobre 20 cm Izmajłowem. W ataku próbował rozgrywać piłkę ze skrzydłowymi, ale zwykle nie wynikało z tego nic groźnego dla rywala.

Marcin Komorowski - 4. Żegna się z Legią bez awansu, ale w dobrym stylu. Jeśli ktoś z Tereka oglądał go w meczu w Warszawie, zobaczył zestresowanego stopera. Jeśli wczoraj, widział pewnie grającego, przewidującego akcję obrońcę.

Michał Żewłakow - 4. Bardzo pewny, co ostatnio mu się nie zdarzało. Zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy kilka razy był w trudnej sytuacji, musiał interweniować wślizgiem lub podejmować decyzję w mgnieniu oka.

Jakub Wawrzyniak - 3. Pewny, ale mało skuteczny w ataku. Za rzadko włączał się do akcji ofensywnych. W obronie bez zarzutu

Michał Żyro - 1. W pierwszej połowie zrobił wślizg. W drugiej strzelał. I tyle go widzieli.

Jakub Rzeźniczak - 3. Nadzwyczaj dobrze dopasowuje się do pozycji defensywnego pomocnika. Coraz lepiej się ustawia. Odbierał piłkę, a waleczności nigdy nie można mu było odmówić. W ataku niewiele z tego wynikało, ale gra coraz lepiej.

Ivica Vrdoljak - 4. Znów najlepszy w Legii. Pilnował środka boiska. Tamtędy Sporting atakował rzadziej i mniej skutecznie. Kilka razy zabrał piłkę i pobiegł kilkanaście metrów do przodu. Kierował zespołem. Gdyby tylko lepiej strzelił z rzutu wolnego w 77. minucie...

Janusz Gol - 2. Za dużo strat jak na środkowego pomocnika. Grał najbardziej chaotycznie spośród środkowych pomocników.

Maciej Rybus - 3. Starał się bardzo. Zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy kilka razy zwiódł obrońców rywali. Nie miał problemów z opanowaniem piłki, dużo widział na boisku. W drugiej połowie trochę osłabł.

Danijel Ljuboja - 3. W 14. minucie zmarnował kolejną tej wiosny stuprocentowa okazję do strzelenia gola. Grał nawet dokładniej niż w Warszawie, ale znów nie było z tego efektu. W końcówce próbował strzałów, bez efektu.

Michał Kucharczyk - 1. Zmienił Michała Żyro, ale na boisku tej zmiany nie było widać.

Rafał Wolski i Michał Hubnik grali zbyt krótko.

Czytaj relację z meczu Sporting - Legia »