Sport.pl

SONDAŻ. Bramkarz Legii zawinił przy golu?

Po przegranym przez Legię meczu ze Sportingiem 0:1 w 1/16 Ligi Europejskiej opinie na temat interwencji słowackiego bramkarza Legii Duszana Kuciaka są podzielone. Jacek Bąk wini bramkarza za utratę gola, natomiast Miroslav Radović broni Duszana Kuciaka. Michał Żewłakow twierdzi, że winę przy utracie bramki ponosi cały zespół.
Tak sytuację, w której Legia straciła gola ocenił Jacek Bąk. - Gdybym był bramkarzem, to winiłbym za tę sytuację siebie. Zawsze mnie uczono, że trzeba do końca iść za piłką, nie patrzeć na innych tylko na piłkę. Bramkarz ma w polu karnym przewagę, bo może interweniować rękami. Raczej winiłbym jego, niż obrońców którzy nie wybili piłki.

Innego zdania jest obrońca Legii Michał Żewłakow: - Winę za utratę gola ponosi cały zespół, zasłoniliśmy piłkę Duszanowi.

Również Miroslav Radović stanął po stronie bramkarza: - Przy golu nie winiłbym Duszana. To była przede wszystkim bardzo dobra wrzutka. Może bramkarz mógłby próbować coś zrobić w takiej sytuacji, ale przy takim dośrodkowaniu nigdy nie wiadomo jak zareagować. Każdy może trącić piłkę.

A jak Wy oceniacie zachowanie Duszana Kuciaka przy utracie gola?

Czy bramkarz Legii ponosi winę przy utracie gola?
Więcej o: