Robert Kasperczyk: Legia jest na fali

- Myślę, że rewanż będzie dla nas trudniejszy. Legia zupełnie inaczej potraktuje spotkanie z Podbeskidziem. Moim zdaniem warszawski zespół w pierwszym spotkaniu nie zagrał ze 100-procentowym zaangażowaniem - mówi w wywiadzie dla legia.com trener Podbeskidzia Robert Kasperczyk.
- Toczyliśmy wyrównane boje z legionistami, Wisłą, Lechem i Śląskiem. Nie mamy kompleksów wobec nikogo, ale znamy ostatnie wyniki stołecznej drużyny. Zespół trenera Skorży jest na fali, wygrał ostatnie dwa mecze, a po porażce w Zabrzu w psychice legionistów nie ma już śladu. Nasi sobotni rywale znakomicie zaprezentowali się we Wrocławiu, a wysoką dyspozycję potwierdzili przed tygodniem. My do tych rezultatów odnosimy się z szacunkiem, ale nie ma w nas bojaźni. Wiemy z kim zagramy - mówi w wywiadzie dla oficjalnej strony Legii szkoleniowiec Podbeskidzia.

Kasperczyk nie uważa, że wypełniony po brzegi obiekt w Bielsku-Białej spęta nogi legionistom. - Nie sądzę, aby obiekt w Bielsku-Białej wywarł na legionistach jakiekolwiek wrażenie. Zespół z Warszawy w tym sezonie wygrywał na gorących obiektach w Moskwie i Bukareszcie oraz toczył wyrównany bój ze Sportingiem w Lizbonie - mówi.

Według Kasperczyka Legia jest zespołem kompletnym, w którym każda pozycja na boisku jest silnie obsadzona. - Gdyby wynik sobotniego meczu zależał tylko od porównania indywidualnych umiejętności piłkarzy z Łazienkowskiej i moich chłopaków, to nie byłoby sensu wychodzić na boisko. Na szczęście piłka nożna jest grą zespołową i w tym sporcie olbrzymią rolę odgrywają cechy wolicjonalne oraz umiejętna motywacja - mówi. - Bardzo podoba mi się Rafał Wolski. To młody zawodnik, który jest coraz ważniejszą postacią w ekipie trenera Skorży. Gra jak rutyniarz, a nie zapominajmy, że on ma dopiero 19 lat. Moim zdaniem przy Łazienkowskiej rośnie kolejna wielka gwiazda - dodaje Kasperczyk, który chwali także Janusza Gola i Miroslava Radovicia. - Genialnie spisuje się Gol, który jest mocnym punktem zespołu. Jestem zachwycony jego grą. Do pełnej sprawności wraca Radović, który jesienią ciągnął grę tego zespołu i otrzymał zasłużone powołanie do reprezentacji Serbii - podsumowuje trener beniaminka.

Podbeskidzie zmierzy się z Legią Warszawa w sobotę. Początek o 15:45. Relacja na warszawa.sport.pl.