Rybus strzelił swojego pierwszego gola dla Tereka

Maciej Rybus, były pomocnik Legii Warszawa, strzelił swojego pierwszego gola dla nowego klubu Tereka Grozny. W wyjazdowym spotkaniu z FC Krasnodar 23-letni piłkarz trafił do siatki w 10. minucie. Terek wygrał 3:1.
Rybus podwyższył na 2:0 po akcji, w której dostał podanie z prawej strony pola karnego i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Mimo interwencji wracającego obrońcy zdołał pokonać bramkarza z Krasnodaru. Precyzyjnym strzałem lewą nogą Rybus trafił w okienko bramki.

Chwilę później Terek podwyższył na 3:0, a ostatecznie wygrał 3:1. Rybus opuścił boisko w 73. minucie - kilka minut po tym, jak Terek, po czerwonej kartce dla swojego zawodnika, zaczął grać w osłabieniu. Całe spotkanie rozegrał za to inny były legionista Marcin Komorowski.

Dla Rybusa i Komorowskiego był to drugi mecz w Tereku po transferze z Legii. Tydzień wcześniej zespół Polaków pokonał 1:0 Tom Tomsk. Komorowski rozegrał pełnej 90 minut, Rybus wszedł na boisko w 60. minucie.

Legia na sprzedaży Rybusa i Komorowskiego zarobiła ponad 3 mln euro. Pierwszy kosztował 2,7 mln, drugi miał w kontrakcie wpisaną kwotę odstępnego - 450 tys. euro.