Plotka przed derbami: Walter zaproponował Wojciechowskiemu kupno Legii?!

ITI chce sprzedać Legię Warszawa. Mariusz Walter zaproponował kupno klubu właścicielowi Polonii Warszawa - Józefowi Wojciechowskiemu i ten zastanawia się nad transakcją - pisze ?Gazeta Polska Codziennie?
Jak dowiedziała się "Codzienna", do sprzedaży Legii może dojść już w najbliższych dniach. Pracownicy klubu plotkują o inwestorze ze Wschodu. Zdaniem dobrze poinformowanych jest nim J&S Energy - warszawska spółka bardzo mocno powiązana z rosyjskim biznesem.

Już w zeszłym roku mówiło się o zainteresowaniu Legią "Gazpromu" - właściciela niemieckiego Schalke 04 Gelsenkirchen. Ofertę miał złożyć też znany z handlu bronią biznesmen Marek Profus, jednak okazało się, że nie stać go na wyłożenie za klub ok. 200 min zł.

Jak się dowiedzieliśmy, Walter zaproponował też kupno Legii Józefowi Wojciechowskiemu. Właściciel Polonii JW Construction ma się zastanowić nad tą ofertą.

To nie pierwsze plotki związane z przejęciem przez Wojciechowskiego innego klubu. Jesienią ubiegłego roku przed meczem z Lechią Gdańsk pojawiła się informacja, że właściciel Polonii zamierza kupić klub z Wybrzeża. Wojciechowski zdementował te plotkę. - Jeżeli nie odniosę sukcesu z Polonią, w ogóle wycofam się z futbolu - mówił wtedy "Gazecie Wyborczej".