Z Gryfem zadebiutuje w Legii Mateusz Cichocki?

20-letni obrońca Mateusz Cichocki może zadebiutować we wtorek w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski z Gryfem Wejherowo. - Na pewno będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej. Z drobną kontuzją zmaga się Inaki Astiz, a Artur Jędrzejczyk musi pauzować za nadmiar żółtych kartek - mówi na oficjalnej stronie klubu drugi trener Legii Rafał Janas.
Pierwszy mecz z Gryfem Legia wygrała na wyjeździe 3:0 i trener Maciej Skorża będzie mógł skorzystać we wtorkowym meczu ze zmienników. Jednym z nich może być Cichocki - urodzony w Warszawie wychowanek GKP Targówek, który do Legii trafił cztery lata temu.

20-letni piłkarz znalazł się w kadrze znalazł się w kadrze na mecz. - Zaprosiliśmy go na poniedziałkowy trening. Na pewno będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej. Z drobną kontuzją zmaga się Inaki Astiz, a Artur Jędrzejczyk musi pauzować za nadmiar żółtych kartek - mówi Janas.

Cichocki na Legia.com zapowiada: - Jeżeli pojawię się na boisku, to dam z siebie wszystko i nieważne, że rywalem Legii będzie Gryf. Chciałbym na stałe dołączyć do kadry pierwszej drużyny, dlatego muszę dać trenerom odpowiednie argumenty. Myślę, że nic już nie przeszkodzi naszej drużynie w awansie do kolejnej rundy, ale dobrze byłoby potwierdzić swoją wyższość wysokim zwycięstwem.

Cichocki gra na co dzień w Młodej Legii, a jego poziom docenia trener Dariusz Banasik. - Chciałbym zadebiutować w pierwszym zespole, bardzo bym sobie tego życzył. Te życzenia podpieram solidną pracą na treningach, bo to jest podstawa - mówił kilka miesięcy temu piłkarz w rozmową z Legia.Net.

- Na mojej pozycji w pierwszej drużynie jest ogromna konkurencja - mamy czterech klasowych środkowych obrońców ze ścisłej ligowej czołówki. Póki co, czekam na swoją szansę. Liczę, że trener Skorża ma mnie w swoim notesie i wkrótce skorzysta z moich usług.

Co Cichocki uważa za swoje atuty? - Uważam, że piłka nie przeszkadza mi w grze. Staram się zagrywać długie podania na skrzydła, gram ambitnie i nie unikam walki. Oczywiście, każdy z tych elementów mogę opanować w jeszcze lepszym stopniu, ale do tego potrzebuję gry z seniorami.

Mecz Legia - Gryf rozpocznie się o 20.30.