Legia zagra z Arką o finał Pucharu Polski

Gdynianie, którzy w ćwierćfinale wyeliminowali z Pucharu Polski Śląsk Wrocław, będą przeciwnikami Legii w półfinale Pucharu Polski. Legia broni trofeum. Arka w tym sezonie gra w I lidze. W drugiej parze Ruch Chorzów zmierzy się z Wisłą Kraków. Losowanie odbyło się na stadionie Legii.
Pierwszy mecz Legia zagra w Gdyni. Pierwsze mecze zaplanowano na 3 i 4 kwietnia, rewanże tydzień później.

Gdynianie to jedyny zespół w tej fazie, który nie gra w ekstraklasie. W zeszłym sezonie spadł do I ligi i po 22 kolejkach zajmuje w niej szóste miejsce. W przedostatniej kolejce ubiegłego sezonu warszawiacy wygrali w Gdyni 5:2. W Arce gra były pomocnik Legii Tomasz Jarzębowski, który trafił do niej przed tym sezonem. Z Legii odszedł przed dwoma sezonami. Zanim sprowadzono go do Arki spędził sezon w Miedzi Legnica.

W tej edycji Pucharu Polski Legia pokonała 4:1 Rozwój II Katowice, wygrała 3:0 z Widzewem, a w ćwierćfinale wyeliminowała trzecioligowy Gryf Wejherowo (3:0, 1:1). Arka w 1/16 finału pokonała dopiero po rzutach karnych Olimpię Elbląg (3:1, przez 120 minut nie padł gol), potem 3:1 ograła inną warszawską drużynę - Polonię, a w ćwierćfinale ograła Śląsk Wrocław (2:0 i 1:3).

W drugiej parze Ruch Chorzów zagra z Wisłą. Będą to dwa kolejne spotkania drużyn, które zagrały ze sobą w niedzielę w lidze. Ruch wygrał w Chorzowie 1:0.

Poprawka 26.03, 10.25 - Pierwsze mecze 3 i 4 kwietnia (było marca) - kd

Śląsk nie wygrał. Legia » nadal liderem