Traore z Lechii Gdańsk trafi do Legii?

PRZEGLĄD PRASY. Zawodnik Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore może trafić do Legii Warszawa - donosi "Przegląd Sportowy. "Maciej Skorża uważa go za jednego z najlepszych obcokrajowców w lidze i chętnie by go pozyskał. Z tym, że Legia nie ma zamiaru płacić za tego piłkarza jakichś wielkich pieniędzy, skoro zimą będzie do wzięcia za darmo" - pisze gazeta.
Legia chciała pozyskać Traore, 23-letniego reprezentanta Burkina Faso, już w ubiegłym roku. Lechia zażądała za niego sumy 2 mln euro, która okazała się jednak zbyt wygórowana. Klub z Warszawy był skłonny zapłacić za pomocnika najwyżej 750 tys. euro.

"Szefowie Lechii mieli jednak swój plan: zimą skrzydłowy pojedzie na Puchar Narodów Afryki, zaprezentuje się wyśmienicie, jego wartość znacząco wzrośnie i wtedy zostanie wytransferowany za duże pieniądze. To miał być majstersztyk, bo Rosenborgowi Trondheim zapłacono za niego przecież zaledwie 80 tys. euro. Ale pomysł nie wypalił. Traore pojechał na turniej, raz usiadł na ławce rezerwowych, a najgłośniej o nim było, gdy okazało się, że w bazie danych FIFA figuruje jako reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, przez co nie mógł znaleźć się w kadrze na spotkanie z Angolą (1:2)" - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Wartość zawodnika zmalała, a letnie okno transferowe to dla Lechii ostatnia okazja, aby na zawodniku zarobić. Jego umowa z klubem kończy się 31 grudnia 2012 roku. "Mimo mocno przeciętnego sezonu, to wciąż łakomy kąsek dla czołowych polskich klubów. Maciej Skorża uważa go za jednego z najlepszych obcokrajowców w lidze i chętnie by go pozyskał. Z tym, że Legia nie ma zamiaru płacić za tego piłkarza jakichś wielkich pieniędzy, skoro zimą będzie do wzięcia za darmo" - pisze gazeta.

Lechia podejmuje Legię w czwartek w przedostatniej kolejce ligowej ekstraklasy. Początek meczu o godz. 18, relacja na żywo na Warszawa.sport.pl.