Paweł Kosmala nie jest już prezesem Legii

Dotychczasowy prezes Legii został odwołany, jego miejsce zajmie dotychczasowy wiceprezes Piotr Zygo. Dyrektorem sportowym nie jest już Leszek Miklas, który jednak pozostanie w klubie. Nowym szefem rady nadzorczej, w miejsce Mariusza Waltera, został Wojciech Kostrzewa.
O decyzjach rady nadzorczej poinformowała oficjalna strona klubu legia.com. - Legia Warszawa potrzebuje nowego impulsu i oczekujemy, że zmiany te spowodują pełne wykorzystanie potencjału Klubu, a przede wszystkim przełożą się na sukces sportowy i finansowy - powiedział nowy szef rady nadzorczej Wojciech Kostrzewa.

Zmiany nie są niczym nowym, bo dochodzi do nich w Legii co kilka-kilkanaście miesięcy i za każdym razem mają być "nowym impulsem". Zygo był już prezesem Legii w latach 2004-07, potem był m.in. szefem Multikina, Kostrzewa to długoletni członek rady nadzorczej warszawskiego klubu i prezes Grupy ITI.

Są jednak rozliczeniem za fatalną końcówkę sezonu w wykonaniu Legii, która prowadząc przez wiele tygodni w lidze ostatecznie zajęła dopiero trzecie miejsce. Paweł Kosmala kilka tygodni temu przedłużył na kolejny sezon umowę z trenerem Maciejem Skorżą. Teraz nie wiadomo, czy Skorża zostanie. Decyzja ma zapaść do końca maja. Wtorkowe zmiany nie muszą być jedynymi w klubie bo rada będzie oceniała również inne osoby z kierownictwa klubu i sztabu szkoleniowego.

Zygo będzie pełnił obowiązki Kosmali. W zarządzie, który teraz będzie dwuosobowy, pozostanie odpowiedzialny za finanse Piotr Wyszomierski. Oznacza to, że w ciągu pół roku zarząd został wymieniony. Zimą miejsca w nim stracili odpowiedzialny za sprawy sportowe Leszek Miklas, odpowiedzialny za marketing Marek Drabczyk oraz odpowiedzialny za sprawy prawne i bezpieczeństwo Jarosław Ostrowski. W ich miejsce członkami zarządu stali się Zygo i Wyszomierski. Pozostał jedynie Kosmala.

Pracę jako dyrektor sportowy stracił również Leszek Miklas, który jednak ma pozostać w klubie i odpowiadać za kontakty międzynarodowe i kontakty z Ekstraklasą S.A. Miklas w latach 2001-02, a także 2007-10 był prezesem klubu. Dwa lata temu zastąpił go Kosmala, a on sam został wiceprezesem. Zimą odwołano go z zarządu i mianowano dyrektorem sportowym.

Nowym szefem rady nadzorczej w miejsce współwłaściciela Legii Mariusza Waltera został Wojciech Kostrzewa. Walter podał się do dymisji po meczu z Lechią w przedostatniej kolejce. - Granice wstydu zostały przekroczone - powiedział wtedy "Rzeczpospolitej".

Zobacz także
 • Śląsk Wrocław Transfery. Legia kusi Celebana
 • Piotr Zygo: Do końca maja wszystko będzie wiadomo
 • Prezes Legii: Wynik w lidze to porażka
Komentarze (29)
Paweł Kosmala nie jest już prezesem Legii
Zaloguj się
 • kijanamarines

  Oceniono 24 razy 24

  Zmiany jak na KREMLU hehe

 • korponaracja

  Oceniono 23 razy 23

  normalnie rewolucja. panowie powymieniali się stołkami i tyle że teraz inaczej będą się tytułować. za pół roku kolejna zmiana stanowisk i tak w kółko macieju we własnym sosie. cały czas te same mordy tylko stanowiska inne. zupełnie jak w pzpnie.

 • voycek

  Oceniono 16 razy 16

  To są zmiany? To są jajca jakieś. Wypie...ć w kosmos dotychczasowe kierownictwo Legii. Przecież ta banda śmierdzących leni tylko taborety pod dupskami zmienia. Wszyscy się kręcą przy Łazienkowskiej od wielu lat, jak gó... w przerębli i nic z tego nie wynika. Zatrudnijcie nowych ludzi, z pomysłami i kwalifikacjami.

 • skttrbrain

  Oceniono 16 razy 14

  jak napisało weszło, roszady jak na kremlu.

 • twojalewareka

  Oceniono 13 razy 13

  Po raz tysięczny: Legia za panowania ITI niczego nie osiągnie. ITI jest bankrutem uginającym się pod ciężarem kredytów, a klub to taka zabawka i miejsce gdzie z publicznych dotacji można dać dorobić kolesiom typu Kosmala, Zygo czy Miklas...
  Cały zarząd Legii to zgnilizna, czasami zamieszana chochlą, ale składniki wciąż te same...

 • m6716

  Oceniono 17 razy 13

  czy zamieniono krzesełka pracowników kas? to byłoby bardzo ważne; no i zdecydowanie należałoby zmienić o 15 minut godzinę otwarcia sklepu klubowego

 • joe_syn_swego_taty

  Oceniono 18 razy 12

  A szkoda dobrze mu szło.

 • kozomuflon

  Oceniono 12 razy 10

  Lecę bo chcęęęę, lecę bo żyyyycie jest sneeeem, czy są pieniąąąądze czy nieeeee... :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX