Sport.pl

Toto Tamuz odchodzi z Hapoelu - do Legii albo do Belgii

Toto Tamuz, czyli niespełnione transferowe marzenie Macieja Skorży, zdecydował się na odejście z Hapoelu Tel-Awiw. Niepokornego napastnika do pozostania w Izraelu nie przekonało nawet zdobycie trzeciego z rzędu krajowego pucharu - podała Legia.Net.
Jak podaje "Walla! Sport", po wtorkowym finale Pucharu Izraela doszło do słownego starcia między Tamuzem i właścicielem klubu, Elim Tabibem. Ceniony portal Sport 5 jest przekonany o wyjeździe piłkarza i wskazuje dwa możliwe kierunki - jeden z klubów belgijskich lub Legię.

Temat transferu na Łazienkowską napastnika nazywanego w Izraelu "TT" po raz pierwszy narodził się zimą. Wówczas jednak Nigeryjczykowi z izraelskim paszportem bliżej niż do Legii było do AS Monaco. Ostatecznie zawodnik pozostał w Hapoelu.

Zdaniem izraelskich mediów, kontrakt Tamuza obowiązuje go do końca czerwca. Już teraz mógłby więc związać się z przyszłym pracodawcą, który nie musiałby za niego płacić. W Tel-Awiwie nie będą go w stanie zatrzymać, bo klub ze względu na problemy finansowe właściciela został wystawiony na sprzedaż. Jeśli dodamy do tego wtorkową awanturę - sytuacja jest jasna. 

W Hapoelu występuje jeszcze dwóch innych piłkarzy, o których mówiło się już w kontekście transferu do Legii. Są to Omri Kende, ofensywnie usposobiony prawy obrońca, a także Nosa Igiebor, zdobywca zwycięskiej bramki we wtorkowym finale Pucharu Izraela.

Więcej o:
Komentarze (5)
Toto Tamuz odchodzi z Hapoelu - do Legii albo do Belgii
Zaloguj się
  • 16mati16

    Oceniono 9 razy 9

    Gdyby przyszedł do Legii to w końcu drużyna ta miałaby solidnego zmiennika dla Ljuboji być może nawet "wygryzie" go ze składu lub "przesunie" głębiej środka.

  • mojalegia.pl

    Oceniono 1 raz 1

    Toto to temat stary ... mimo to spekulacje na jego temat nie milkną .. zobaczymy co z tego wyjdzie .. zobaczymy jakie i czy będą w ogóle wzmocnienia w Legii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX