Banasik: Nie lekceważymy Śląska

- Chociaż mamy już zapewnione mistrzostwo, to podobnie jak w poprzednich spotkaniach chcemy pokazać to, co najlepiej potrafimy. Nie lekceważymy Śląska. Ten zespół zasłużenie zakończy sezon na podium, a jego atutem jest dobrze funkcjonująca defensywa - mówi przed ostatnim spotkaniem Młodej Ekstraklasy, trener Młodej Legii Dariusz Banasik.
Po zwycięstwie w 29. kolejce nad Młodą Lechią (3:1) stołeczny klub zapewnił już sobie mistrzostwo Młodej Ekstraklasy. W sobotę Młoda Legia rozegra ostatnie spotkanie w rozgrywkach. Rywalem przy Łazienkowskiej będzie trzeci w tabeli Śląsk Wrocław. Po zakończeniu odbędzie się ceremonia wręczenia medali. Wstęp na mecz będzie bezpłatny. Aby wejść na stadion należy posiadać klubową Kartę Kibica. Dla fanów udostępnionych będzie 999 miejsc w sektorze 108 i 109 na trybunie północnej. Początek spotkania o 15. Od 14 zostanie otwarte wejście B od strony ul. Czerniakowskiej.

W środę piłkarze Młodej Legii awansowali do finału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu MZPN. W półfinale podopieczni Dariusza Banasika pokonali przy Łazienkowskiej Hutnika Warszawa 1:0. Bohaterem został strzelec zwycięskiego gola Maciej Górski. W decydującym starciu rywalem będzie Broń Radom.

- Po ostatnim spotkaniu z Hutnikiem niektórzy zawodnicy narzekają na zmęczenie, dlatego muszę dokonać roszad kadrowych. Zastanawiam się nad obsadą środka pola, środka defensywy oraz bramkarza. W meczu pucharowym znakomicie zaprezentował się Oskar Pogorzelec i myślę, że dostanie od nas szansę gry w Młodej Ekstraklasie - mówi legia.com Banasik.

Szkoleniowiec w ostatniej kolejce będzie mógł skorzystać z usług Marcina Stromeckiego i Kordiana Latosa, którzy wrócili do zdrowia. Z powodu nadmiaru kartek nie będzie mógł wystąpić Cezary Michalak.

Młoda Legia po raz pierwszy w historii wywalczyła mistrzostwo Młodej Ekstraklasy. W dwóch poprzednich sezonach stołeczny klub musiał uznać wyższość Młodego Zagłębia Lubin. Twórcą sukcesu jest Dariusz Banasik, który pracuje z zespołem od czterech lat.