Zwyci瘰two M這dej Legii na koniec sezonu

Pi趾arze M這dej Legii w ostatnim spotkaniu sezonu M這dej Ekstraklasy pokonali 奸御k Wroc豉w 2:1 i odebrali z這te medale za mistrzostwo. 3 czerwca podopieczni Dariusza Banasika b璠 mogli si璕n望 po okr璕owy Puchar Polski na szczeblu MZPN. Rywalem b璠zie Bro Radom.
Sto貫czny klub mistrzostwo M這dej Ekstraklasy zapewni sobie ju dwa tygodnie temu. Przy ζzienkowskiej legioni軼i wygrali z M這d Lechi 3:1. W sobot M這da Legia ogra豉 M這dy 奸御k 2:1 i udanie zako鎍zy豉 sezon. Jej napastnik Micha Efir zosta najlepszym zawodnikiem rozgrywek.

Mistrzowie M這dej Ekstraklasy byli bezsprzecznie najlepszym zespo貫m ligi. Zdobyli 70 punkt闚, a 瘸den z rywali nie przekroczy nawet 60 punkt闚. Pi趾arze M這dego Zag喚bia Lubin, kt鏎zy bronili tytu逝, tym razem musieli uzna wy窺zo嗆 warszawskiego klubu.

- Gdyby鄉y zaj瘭i ostatnie miejsce w lidze, ale trzech pi趾arzy znalaz這by si w seniorach, by豚ym zadowolony. Ale pi趾a jest sportem dru篡nowym i w tym roku powiedzia貫m ch這pakom, 瞠 do嗆 drugich miejsc - m闚i niedawno Warszawa.sport.pl, trener M這dej Legii Dariusz Banasik. Szkoleniowiec opiekuje si zespo貫m ju cztery lata. Dopiero teraz m鏬 cieszy si z mistrzostwa. W poprzednich dw鏂h sezonach tytu jecha do Lubina.

Jako pierwsi zaatakowali go軼ie. Pi趾arze M這dego 奸御ka pr鏏owali najpierw strza貫m z rzutu wolnego, a nast瘼nie sprytnym rozegraniem rzutu ro積ego zaskoczy bramkarza M這dej Legii Oskara Pogorzelca. Golkiper Legii niedawno wywalczy br您owy medal mistrzostw Europy do lat 17. Reprezentacja Marcina Dorny w p馧finale imprezy musia豉 uzna wy窺zo嗆 r闚ie郾ik闚 z Niemiec.

Maciej G鏎ski, kt鏎y walczy o koron kr鏊a strzelc闚 szybko wzi掖 si do pracy. Przed spotkaniem strata do lidera klasyfikacji strzelc闚 wynosi豉 cztery gole. W 10. minucie doskonale znalaz si w polu karnym. Pierwsza pr鏏a strza逝 zosta豉 zablokowana, ale przy dobitce bramkarz M這dego 奸御ka by bez szans.

Podopieczni Banasika przewa瘸li, ale tu po przerwie wyr闚nali go軼ie. W 53. minucie pogubili si defensorzy M這dej Legii. W polu karnym sprytnie zachowa si Zieli雟ki, kt鏎y dopad do pi趾i do鈔odkowanej z rzutu wolnego. Pi趾a po strzale g這w zawodnika go軼i trafi豉 jeszcze w poprzeczk i wpad豉 do siatki. Pogorzelec by bez szans.

Rado嗆 go軼i nie trwa豉 d逝go. Ju 60 sekund p騧niej gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie za spraw Stromeckiego. Do ko鎍a o miano najskuteczniejszego strzelca walczy G鏎ski. Dwukrotnie strza貫m z dystansu pr鏏owa zaskoczy bramkarza 奸御ka, ale nieskutecznie.

Zwyci瘰two nad trzeci dru篡n w tabeli to nie koniec sezonu dla M這dej Legii. 3 czerwca sto貫czny klub b璠zie m鏬 wywalczy okr璕owy Puchar Polski na szczeblu MZPN. W p馧finale legioni軼i uporali si z Hutnikiem Warszawa, a bohaterem zosta strzelec zwyci瘰kiej bramki G鏎ski. W finale rywalem przy ζzienkowskiej b璠zie Bro Radom. Pocz徠ek spotkania o 17.