Sport.pl

ITI chce się pozbyć większości udziałów Legii

PRZEGLĄD PRASY. Jak informuje ?Przegląd Sportowy?, koncern ITI negocjuje sprzedaż swoich udziałów w Legii z dwoma firmami: Turkish Airlines i Qatar Airway. W grę wchodzi nawet pozbycie się pakietu większościowego. Cena to 200 milionów złotych.
Wcześniej informowaliśmy, że właściciele Legii są zainteresowani sprzedażą mniejszości swoich udziałów. Jednak jak podaje gazeta, teraz chętni mogą pozyskać nawet 100 procent. Cena to 200 milionów, ale spekuluje się, że porozumienie może dojść do skutku, jeśli nowy inwestor wyłoży kwotę w granicach 120-150 milionów. Taka suma usatysfakcjonowałaby koncern, bo właśnie tyle wynosi dług wewnętrzny warszawskiego klubu wobec właściciela.

Legia od ponad roku ma uporządkowane finanse i bieżącą działalność finansuje z własnych środków, mając przy tym najwyższy (ok. 80 mln zł rocznie) budżet w ekstraklasie. Być może po transakcji zostanie on zwiększony.

CZYTAJ WIĘCEJ O LEGII

Więcej o:
Komentarze (50)
ITI chce się pozbyć większości udziałów Legii
Zaloguj się
 • okul_wr

  Oceniono 32 razy 24

  Trzeba będzie przemianować Pepsi Arena na Kebab Arena

 • psoroka

  Oceniono 9 razy 7

  Ile razy mam jeszcze na sport.pl pisać, że w przypadku rodzaju żeńskiego należy pisać "dwiema" :-).

  Te jedna firma.
  Te dwie firmy.
  Z tymi dwiema firmami.
  "...koncern ITI negocjuje sprzedaż swoich udziałów w Legii z DWIEMA firmami."

 • zizou105

  Oceniono 15 razy 7

  A zimą prezes Kosmala mówił, że dług wewnętrzny wynosi około 80 mln i jest powoli spłacany, bo w budżecie jest spora nadwyżka w budżecie. Później doszło jeszcze do sprzedaży Rybusa i Borysiuka i nagle czytam, że dług wynosi 120 mln? Właściwie co to za problem dla ITI trochę pobawić się papierami. Ciekawi mnie też ile organizator Orange Warsaw Festival - TVN zapłaci Legii za wynajęcie stadionu na dni koncertowe. Irlandia płaci arce Gdynia 100 tys. za jeden trening (ok.2h). Tutaj w związku z możliwością zniszczenia murawy nie wyobrażam sobie, żeby to była kwota poniżej miliona euro.

 • hdtvpolska

  Oceniono 9 razy 5

  premia za "dziękujemy garbatym nosom" ?

 • smoke_a

  Oceniono 6 razy 4

  Dobroczyńcy hehehe, zadłużyli klub na 150 milionów złotych. Trzepanie się nad tymi dobroczyńcami przez Gazietkę oraz wynalazki w stylu steca, pola i szadkowskiego jak to uratowali klub od zagłady to śmiech na sali. 150 baniek wewnętrznego długu - jedno MP. ITI patataj.

 • bartassa

  Oceniono 4 razy 4

  forsal.pl/artykuly/531306,dlugi_przytloczyly_grupe_iti_ratunkiem_jest_sprzedaz_tvn.html
  jak widać powyżej ....ITI broni się przed sprzedażą TVN, szuka pieniędzy i to nie jest łatwa sprawa. Chyba MUSI sprzedać Legię

 • flugufrelsarinn

  Oceniono 14 razy 4

  Super niech ich Turki łykają

 • mojalegia.pl

  Oceniono 3 razy 3

  Nie ma co się oszukiwać. Zwolenników ITI jest niewielu, przeciwników masa. Zagraniczny inwestor tej klasy dla Polskiej Ekstraklasy oznaczał by dużo, szkoda że to spekulacje bo Tureckie linie lotnicze czy katarskie z dumą noszą światowej klasy piłkarze. Szkoda będzie jeśli to będzie plota bo już cisną się wypowiedzi zazdrosnych i zarazem żałosnych komentatorów. www.mojalegia.pl

 • jan.szulc

  Oceniono 3 razy 3

  No to myślę, ze w takiej chwili kibice powinni się powaznie zastanowic nad zakupem przez stowarzyszenie. Jaki by wlasciciel nie byl, kibicom zawsze jest zle, wiec moze sami niech sprobuja?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX