Sport.pl

Oficjalnie. Jan Urban trenerem Legii

?Zarząd Legii Warszawa podjął decyzję o powierzeniu stanowiska trenera pierwszego zespołu w sezonie 2012/2013 Janowi Urbanowi? - czytamy na oficjalnej stronie warszawskiego klubu. Szkoleniowiec na stanowisku zastąpił Macieja Skorżę, który z drużyną z Łazienkowskiej pożegnał się po dwóch sezonach pracy. Nowy trener podpisał roczny kontrakt.
- Analizując postawę zespołu w końcówce minionego sezonu, uznaliśmy wspólnie z członkami Rady Nadzorczej, że aby realizować nasze najwyższe cele sportowe, konieczna jest zmiana, która będzie nową motywacją dla zawodników. Jan Urban to bardzo dobry i ambitny szkoleniowiec. Jego niewątpliwym atutem jest również świetna praca z młodymi zawodnikami i wprowadzanie ich do pierwszego zespołu. Jego trenerska kadencja w Legii charakteryzowała się współpracą z trenerami naszej Akademii Piłkarskiej oraz drużyny Młodej Ekstraklasy. Ta współpraca przynosiła młodym piłkarzom i klubowi wymierne efekty - powiedział Legia.com p.o. Prezesa Legii Piotr Zygo.

Dla Urbana będzie to drugie podejście do Legii. Szkoleniowiec pracował już w Warszawie w latach 2007-2010. Posadę stracił po ligowej porażce z Polonią Bytom. Dowiedział się o tym przez telefon od właściciela, w autokarze, wracając właśnie z przegranego meczu.

Przy Łazienkowskiej zdążył wywalczyć Puchar, Superpuchar i wicemistrzostwo. W minionym sezonie pracował w Zagłębiu Lubin, skąd został zwolniony jeszcze w rundzie jesiennej.

- Bardzo się cieszę, że dostaję drugą szansę. Wydaje mi się, że moja poprzednia "misja" nie została zakończona. Chcę wywalczyć z Legią mistrzostwo Polski! Wierzę, że tym razem ten cel zrealizuję - powiedział Urban.

Urban podpisał kontrakt na rok. W czwartek, na specjalnej konferencji prasowej, przedstawi skład sztabu szkoleniowego.

Więcej o:
Komentarze (43)
Oficjalnie. Jan Urban trenerem Legii
Zaloguj się
 • prezes000

  Oceniono 17 razy 15

  2 raz podium z rzędu, 2 raz puchar polski z rzędu, awans do LE i wyjście z trudnej grupy, objawienie Wolskiego, Żyro, Borysiuka i Rybusa, nieeeee Skorża do dupy lepiej spojrzeć na jego pracę przez pryzmat ostatnich 5 spotkań jak każdy z zawodników miał LE i PP w nogach, banda idiotów, zadecydowały układy

 • psoroka

  Oceniono 10 razy 10

  No to znów bez mistrza na Ł3. Trudno - jestem niestety do tego stanu przyzwyczajony... :->

 • buspas

  Oceniono 14 razy 10

  [i]konieczna jest zmiana, która będzie nową motywacją dla zawodników[/i] - O tak, trener bez osiągnięć i bez charyzmy na pewno ich zmotywuje, jaaasne.

 • bartekz77

  Oceniono 11 razy 9

  To zadziwiające jak bardzo szefowie Legii kierują się emocjami, a jak mało chłodną analizą.
  Zgadzam się z tym, że Skorża kompletnie schrzanił wiosną sytuację w lidze i że obciąża to tak - może nawet bardziej - jego niż zawodników. Że bał się coś zmienić. Że nie potrafił zareagować na kłopoty. A zatem - że nie sprawdził się w sytuacji, w której nie miał prawa zawieść.
  Pamiętajmy jednak, że miał także sukcesy: Legia wyszła z grupy Ligi Europejskiej, mimo wszystko (przynajmniej jesienią) grała dobrze, że wprowadził kilku młodych graczy (Żyro, Kucharczyk, Wolski).
  Jeśli już go zmieniać, to na naprawdę bardzo dobrego szkoleniowca, który zrobiłby przełom. Weiss czy Hapal - to rozumiem. Ale Urban? Czy ma coś, czego nie miałby Skorża? Moim zdaniem nie. Legia nie wygra raczej więcej niż za Skorży.
  Podsumowując: jest to najdroższa nic-nieznacząca-zmiana w historii Legii.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 9 razy 9

  A czy Staruch to już zaklepał?

 • eustahius

  Oceniono 16 razy 8

  No to powodzenia. Nie rozumiem decyzji zarzadu. W Legii raz juz zawiodl, w Lubinie tez juz mieli go dosc... A do tego jego zespoly graja pilke mozolna, brzydka dla oka. Jest to najwieksza wpadka napewno tego okna transferowego, nie tylko wsrod szkoleniowcow....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX