Oficjalnie. Jan Urban trenerem Legii

?Zarząd Legii Warszawa podjął decyzję o powierzeniu stanowiska trenera pierwszego zespołu w sezonie 2012/2013 Janowi Urbanowi? - czytamy na oficjalnej stronie warszawskiego klubu. Szkoleniowiec na stanowisku zastąpił Macieja Skorżę, który z drużyną z Łazienkowskiej pożegnał się po dwóch sezonach pracy. Nowy trener podpisał roczny kontrakt.
- Analizując postawę zespołu w końcówce minionego sezonu, uznaliśmy wspólnie z członkami Rady Nadzorczej, że aby realizować nasze najwyższe cele sportowe, konieczna jest zmiana, która będzie nową motywacją dla zawodników. Jan Urban to bardzo dobry i ambitny szkoleniowiec. Jego niewątpliwym atutem jest również świetna praca z młodymi zawodnikami i wprowadzanie ich do pierwszego zespołu. Jego trenerska kadencja w Legii charakteryzowała się współpracą z trenerami naszej Akademii Piłkarskiej oraz drużyny Młodej Ekstraklasy. Ta współpraca przynosiła młodym piłkarzom i klubowi wymierne efekty - powiedział Legia.com p.o. Prezesa Legii Piotr Zygo.

Dla Urbana będzie to drugie podejście do Legii. Szkoleniowiec pracował już w Warszawie w latach 2007-2010. Posadę stracił po ligowej porażce z Polonią Bytom. Dowiedział się o tym przez telefon od właściciela, w autokarze, wracając właśnie z przegranego meczu.

Przy Łazienkowskiej zdążył wywalczyć Puchar, Superpuchar i wicemistrzostwo. W minionym sezonie pracował w Zagłębiu Lubin, skąd został zwolniony jeszcze w rundzie jesiennej.

- Bardzo się cieszę, że dostaję drugą szansę. Wydaje mi się, że moja poprzednia "misja" nie została zakończona. Chcę wywalczyć z Legią mistrzostwo Polski! Wierzę, że tym razem ten cel zrealizuję - powiedział Urban.

Urban podpisał kontrakt na rok. W czwartek, na specjalnej konferencji prasowej, przedstawi skład sztabu szkoleniowego.