Niemieckie media: Żyro podpisał czteroletni kontrakt z Hannoverem 96

PRZEGLĄD PRASY. Jak informuje niemiecki ?Bild? Michał Żyro z Legii Warszawa podpisał kontrakt z Hannoverem 96. Umowa z klubem z Bundesligi ma obowiązywać do 2016 roku.
W środę pisaliśmy , że Michał Żyro z Legii porozumiał się z Hannoverem 96. Czwartkowy "Bild" donosi, że niespełna 20-letni piłkarz już w tajemnicy podpisał czteroletni kontrakt.

Według gazety Żyro był w ubiegłym tygodniu w Hanowerze, gdzie został poddany testom medycznym i zwiedził obiekt klubowy - AWD-Arenę. Przy okazji miał podpisać kontrakt, ale z zastrzeżeniem, że najpierw klub dogada się z Legią w sprawie kwoty odstępnego. Informacje potwierdza "Bildowi" Martin Kind, prezes klubu ze stolicy Dolnej Saksonii. - Zakładam, że negocjacje w sprawie odstępnego zakończą się sukcesem - powiedział Kind. Według wcześniejszych informacji Niemcy oferowali za zawodnika ok. milion euro, Legia żądała nawet do dwóch milionów.

- Trener widzi go tam w pierwszym składzie, ma być wzmocnieniem - mówił w środę o zainteresowaniu niemieckiego klubu menedżer piłkarza Cezary Kucharski. Według niego Żyro nie uzgodnił jeszcze indywidualnego kontraktu z niemieckim klubem, ponieważ zgodnie z piłkarskimi przepisami najpierw warunki transferu muszą ustalić kluby.

- Droga do tego transferu jeszcze jest chyba daleka, na razie to luźne pytania. Chcę spotkać się z trenerem Urbanem - mówił natomiast w środę sam piłkarz.

Michał Żyro byłby pierwszym wzmocnieniem drużyny z Hanoweru od zakończenia minionego sezonu. Według niemieckiej prasy piłkarz ma wzmocnić lewą lub środkową część ofensywy Hannoveru. W klubie gra inny Polak - Artur Sobiech, kupiony w ubiegłym roku z Polonii Warszawa.