Sport.pl

PZPN już ma następcę Smudy? "Skorża murowanym kandydatem"

PRZEGLĄD PRASY. - Bez względu na to, kiedy Franz rozstanie się z reprezantacją, to Skorża będzie jego następcą - zdradza w czwartkowym wydaniu "Faktu" wysoko postawiony działacz PZPN.
Według "Faktu" murowanym kandydatem do objęcia posady selekcjonera po Franciszku Smudzie jest Maciej Skorża, którego w środę na stanowisku trenera Legii zastąpił Jan Urban.

"Gdyby zespół Smudy zakończył swój udział w Euro już po trzech meczach, po zakończeniu turnieju PZPN zatrudni jako selekcjonera Macieja Skorżę" - pisze gazeta. Jeśli jednak Polska dobrze wypadnie na Euro 2012, piłkarskie władze raczej nie będą ryzykować zmiany trenera po turnieju.

- Bez względu na to, kiedy Franz rozstanie się z reprezantacją, to Skorża będzie jego następcą - zdradza "Faktowi" wysoko postawiony działacz PZPN.

- Jeśli w przeciwieństwie do obecnego selekcjonera Skorża stawiałby na piłkarzy, którzy grają w klubach, a nie tylko rezerwowych, może być dobrym selekcjonerem - komentuje w gazecie Wojciech Kowalczyk, były napastnik reprezentacji Polski.

W marcu Skorża zdradził, że chciałby pracować z kadrą, ale jego marzeniem jest praca z drużyną olimpijską. - Myślę, że każdy trener ma takie bardziej skryte zawodowe plany. Ja oczywiście nie jestem wyjątkiem. Chciałbym pracować z kadrą, ale moim marzeniem jest drużyna olimpijska - mówił Skorża.

Dopóki Skorża nie znajdzie nowego pracodawcy Legia będzie mu płacić zgodnie z obowiązującą do czerwca 2013 roku umową ok. 100 tys. złotych miesięcznie.

Skorża to dobry kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski?
Więcej o:
Komentarze (7)
PZPN już ma następcę Smudy? "Skorża murowanym kandydatem"
Zaloguj się
 • ivey92

  Oceniono 7 razy 5

  To by dopiero była katastrofa...

 • cheat-hack-trainer.com

  Oceniono 15 razy 5

  To są jakieś jaja

  Co on osiągnął ?

 • kcac

  Oceniono 6 razy 4

  Nie wiem czy była by to katastrofa ale jednak wole zeby został ten trener co jest co pewnie też wielu tak chcesz nie ma sensu zmieniać trenera kadry jak rękawiczki bo to przecież nie zabawa. nawet jak żle wypadną na euro to Franciszek Smuda powinien zostać zeby Kadra była dobra trzeba z nią pracować wiele lat a nie co chwile zmieniać trenera na kogoś innego to nie ma sensu takie jest moje zdanie :)

 • j.nepomucen

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko nie to!

 • koza512

  Oceniono 4 razy 2

  O boże jeśli on ma być trenerem to lepiej już będziemy grać bez trenera

 • ttoorroo05

  Oceniono 1 raz 1

  A co moze sie jakis prominentny dzialacz PZPN-u wypowiadac na ten temat,skoro wiadomo ze po blamazu na euro,tych dzialaczy pogonia.A wiec decydowac beda inni nowo wybrani.

 • wojtek1421

  Oceniono 3 razy 1

  Mógłby się ten PZPN zastanowić. Skorża selekcjonerem reprezentacji Polski?! Skoro nie potraafił nawet zdobyć mistrzostwa Polski mając potencjalnie najlepszy zespół w kraju (osobiści jestem za KKS) to co on może zdziałać z reprezentacją!?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX