Wolski: Teraz celem jest Euro, a nie transfer

PRZEGLĄD PRASY. - W tej chwili dużo bliżej mi do pozostania w Legii. Muszę porozmawiać i w klubie, i z najbliższymi na temat propozycji z Dortmundu. Mówi się o pięciu, sześciu milionach euro, a za rok może będzie siedem. Teraz celem jest Euro, a nie transfer - powiedział Rafał Wolski ?Przeglądowi Sportowemu?.
W ciągu ostatnich tygodni pojawiło się kilka informacji o zapytaniach z zachodnich klubów o młodego piłkarza Legii Rafała Wolskiego. Najpoważniejsza wydaje się oferta Borussi Dortmund, która od jakiegoś czasu obserwuje legionistę. Sam piłkarz twierdzi, że w przyszłym sezonie będzie raczej grał w Legii, a teraz chce się skupić na mistrzostwach Europy w piłce nożnej, a nie na ewentualnym transferze.

- W tej chwili dużo bliżej mi do pozostania w Legii. Muszę porozmawiać i w klubie, i z najbliższymi na temat propozycji z Dortmundu. Mówi się o pięciu, sześciu milionach euro, a za rok może będzie siedem. Teraz celem jest Euro, a nie transfer - powiedział Rafał Wolski "Przeglądowi Sportowemu".

- Wielu kolegów pytało mnie o wyjazd do Dortmundu. Rady były różne, jedni mówili, żebym jechał inni, bym został jeszcze rok. Skłaniam się raczej ku tej drugiej opcji. Najważniejsze, żebym nie dał się zwariować - dodaje Wolski.

Słowa piłkarza potwierdza jego agent Cezary Kucharski. - Rafał jest zdecydowany, żeby zostać jeszcze rok w Legii, wzmocnić się fizycznie, potwierdzić swoją klasę w kolejnym sezonie. Uznaliśmy, że nie jest jeszcze gotowy na takie wyzwanie. Przekonałem Borussię, żeby pójść taką drogą. Dortmund to jest dzisiaj dla polskich piłkarzy wymarzona ścieżka kariery, jednak Rafał zgadza się ze mną, że warto poczekać, by iść tam z większą pewnością - mówi "Faktowi" Kucharski.

Niespełna 20-letni pomocnik niedawno zadebiutował w kadrze i jest określany naszą nadzieją na Euro. Trener Franciszek Smuda był zadowolony z postawy piłkarza podczas zgrupowania i meczów. - Chyba trener był ze mnie zadowolony, choć wprost tego nie powiedział. Ja też uważam, że jak na pierwszy raz nie było źle. Jednak jak ktoś myśli, że miałem jakąś taryfę ulgową, to się grubo myli. Nic z tych rzeczy, jak trzeba było nosić piłki, łapałem worek i maszerowałem do szatni - dodał zawodnik.