Sport.pl

Tomasz Sokołowski: Przedłużyć kontrakt z Kielbowiczem

- Pod względem dramaturgii mecz z Widzewem był chyba największym horrorem w jakim brałem udział - mówi w długiej rozmowie z Legia.Net były pomocnik Legii, a obecnie trener nastolatków w klubowej Akademii, Tomasz Sokołowski.
- Dodatkowo to spotkanie decydowało o losach mistrzostwa kraju. Pamiętam jednak, że podczas gry w Stomilu mierzyliśmy się z Rakowem Częstochowa. Remis dawał nam utrzymanie, a nasi rywale musieli z nami wygrać. Liczyły się też jednak inne ekipy - wystarczyło, że ktoś przegra i my tracąc punkty też mogliśmy pozostać w lidze. Akurat Jacek Magiera strzelił nam gola Czekaliśmy, była niepewność, ale udało się pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej, a spadla Wisła Płock. Wiele rozegrałem spotkań, pamięta się tylko te wybrane - wspomina Sokołowski.Piłkarz grał w Legii przez dziesięć lat. Trafił do niej w połowie sezonu 1995/96, a jego debiutem był mecz z Panathinaikosem w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Z Legią zdobył mistrzostwo w 2002 r. i Puchar Polski w 1997 r.

Sokołowski trenuje teraz legijnych szesnastolatków. W podobnej roli może wystapić niedługo Tomasz Kiełbowicz, który ma w kontrakcie zapis o pracy w akademii po zakończeniu kariery. Na razie z 36-letnim lewym obrońcą nie przedłużono umowy, która kończy się w czerwcu.

- W rundzie wiosennej Tomek Kiełbowicz pokazał, że jak tylko dostaje szansę gry to jest dla drużyny nieoceniony. Mimo swojego wieku i braku rytmu meczowego potrafił wstać z ławki i dać dobrą zmianę. Gdy pojawiał się na murawie nie był gorszy od tych co nominalnie grają na jego pozycji - mówi Sokołowski. - Oczywiście wcześniej taką decyzję należy skonsultować z klubowym lekarzem, ale jeśli zdrowie i forma fizyczna są w dobrym stanie to wydaje mi się, że władze klubu powinny podpisać z nim jeszcze roczny kontrakt.

- Co ważne Kiełbowicz przez tyle lat nie miał poważnych urazów, dopiero nie tak dawno, podczas jednego z obozów przygotowawczych był mały problem i przez to wypadł z podstawowej jedenastki. Młodzi zawodnicy - ci w pierwszym zespole jak i ci w Akademii Piłkarskiej - od takich ludzi jak Tomek mogą się uczyć profesjonalizmu, podejścia do zawodu, zaangażowania. Także nie ma się nad czy zastanawiać.

Całą rozmowę z Tomaszem Sokołowskim » znajdziesz w Legia.Net


Więcej o: