Młoda Legia zagra w latem w Pucharze Polski!

Młodzi legioniści wygrali w niedzielę z Bronią Radom 2:1 w finale Pucharu Polski na Mazowszu. Latem zagrają na szczeblu centralnym w rundzie wstępnej jako pierwsza drużyna Młodej Ekstraklasy.
Dość regularnie do tej fazy rozgrywek awansują zespoły rezerwowe, często nawet po odpadnięciu pierwszego zespołu. W zakończonym niedawno sezonie Legia mierzyła się w 1/16 finału z Rozwojem II Katowice, choć zamiast piłkarzy rezerw u rywali zagrali w większości ci, występujący na co dzień w pierwszym zespole. Ale nie zdarzyło się do tej pory, by na szczeblu centralnym grał zespół ME.

Legioniści z Bronią zagrali bardzo emocjonujący mecz. Do przerwy przegrywali po golu Arkadiusza Chudzińskiego, który wykorzystał błąd obrony gospodarzy i strzelił z kilkunastu metrów. Wyrównali kilka minut po przerwie gdy najpierw przed polem karnym Broni był faulowany Mateusz Romachów, a wyrównującego gola z rzutu wolnego zdobył Maciej Górski.

Legioniści przeważali, ale zwycięskiego gola strzelili minutę przed końcem meczu. Dośrodkowanie w pole karne na gola zamienił obrońca Cezary Michalak. Wykorzystał zamieszanie i strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Dla Młodej Legii wygrana oznacza intensywny lipiec. Pierwszą turę rundy wstępnej zaplanowano na 18 lipca. Tam legioniści mogą trafić na jednego ze zwycięzców piętnastu pozostałych finałów wojewódzkich, lub drużynę z drugiej ligi. Tydzień później zwycięzcy zagrają mecze drugiej tury rundy wstępnej.

Żeby mieć szansę spotkać się z pierwszą drużyną Legii młodzi legioniści musieliby wygrać jeszcze trzy mecze w Pucharze Polski.

Młoda Legia - Broń Radom 2:1 (0:1): Górski (49.), Michalak (89.) - Chudziński (21.)

Młoda Legia: Jałocha - P. Wolski, Michalak, Cichocki, Widejko - Misiak (66. K. Kamiński), Latos (46. Rzuchowski), Stromecki, Prusinowski, Romachów - Górski (90. Dankowski)

Broń Radom: Młodziński - Jaiyesimi, Gorczyca, Kupiec, Budziński, Rdzanek, Szałek, Oziewicz (67. Chrzanowski), Nenert, Ciupiński, Chudziński (62. Leśniewski)