Saganowski podpisał kontrakt z Legią

Legia Warszawa ogłosiła, że podpisała umowę z 34-letnim napastnikiem Markiem Saganowskim. Piłkarz grał w Legii w latach 2002-05, a ostatnio występował w ŁKS Łódż, którego jest wychowankiem. W minionym sezonie strzelił siedem goli w 30 meczach w łódzkim klubie.
Z informacji Warszawa.sport.pl wynika, że w zamyśle trenera Jana Urbana Saganowski ma być rezerwowym napastnikiem, który w szatni będzie równowagą dla mocnej grupy piłkarzy z Bałkanów - Danijela Ljuboi, Miroslava Radovicia oraz Ivicy Vrdoljaka.

Tydzień temu Saganowski bagatelizował doniesienia o transferze do Legii. - To tylko plotka. Nie otrzymałem żadnej propozycji ze stołecznego klubu, a o zainteresowaniu moją osobą przez trenera Jana Urbana dowiedziałem się z prasy i internetu - mówił piłkarz, który przyznawał, że bliżej mu do Korony. W poniedziałek podpisał jednak kontrakt w Warszawie.

Saganowski w ciągu trzech lat gry w Legii strzelił 50 goli w 93 meczach. W polskiej lidze rozegrał w sumie 244 spotkania i zdobył 83 bramki. Poza ŁKS i Legią Saganowski grał także w Feyenoordzie Rotterdam, Hamburgerze SV, Orlenie Płock, Odrze Wodzisław, Vitorii Guimaraes, AC Troyes, Sourhampton, AaB Aalborg oraz Atromitosie Ateny.

W poniedziałek 11 czerwca Legia wznowiła treningi. Warszawski zespół rozpocznie sezon od meczu w drugiej rundzie Ligi Europejskiej, który odbędzie się 19 lipca. Rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy rozpoczną się 18 sierpnia. Legia w pierwszym meczu zagra u siebie z Koroną Kielce.