Sport.pl

Przed losowaniem LE: Na kogo trafi Legia?

W poniedziałek o godz. 14 rozpocznie się losowanie par drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej. Legia Warszawa trafi na jedną z 40 nierozstawionych drużyn.
Legia, zdobywca Pucharu Polski, rozpocznie grę w eliminacjach do Ligi Europy od drugiej, a nie jak rok temu trzeciej rundy. To efekt zmiany, którą wprowadziła niedawno UEFA, a która dotyczy zasad przyznawania miejsc w fazie grupowej LE. Przed sezonem 2012/13 UEFA zdecydowała, że zdobywcy krajowych pucharów z sześciu najlepszych federacji w rankingu krajowym zostaną z góry przydzieleni do fazy grupowej. Stracą na tym zdobywcy pucharów z sześciu krajów, w tym m.in. triumfator Pucharu Polski.

W II rundzie Legia trafi na jedną z 40 nierozstawionych drużyn. 12 ekip - podobnie jak Legia - dopiero rozpocznie swoją przygodę z LE, resztę stawki uzupełnią zwycięzcy poszczególnych meczów z I rundy. Wśród potencjalnych rywali warszawian znajduje się m.in. Olimpi Rustawi, z którym grali trzy lata temu, FH Hafnarfjardar - rywal Legii z 2006 roku, a także: Szachtar Soligorsk, który w 2008 roku wyeliminował z Pucharu Intertoto Cracovię, węgierski Videoton, szkocki Saint Johnstone czy Zalgiris Wilno.

Pierwszy mecz drugiej rundy zaplanowano na 19 lipca, a rewanż na 26 lipca. Losowanie par trzeciej rundy LE odbędzie się 20 lipca. Legia w tej fazie też będzie rozstawiona.

Więcej o: