Liga Europy. Czterech napastników w kadrze Legii na mecz z Metalurgsem. Jest też młodzież

W środę wieczorem Jan Urban ogłosił kadrę na rewanżowy mecz II rundy eliminacji do Ligi Europy przeciwko Metalurgsowi Lipawa. Wśród wybranych graczy Jest wracający po urazie Danijel Ljuboja. W meczowej osiemnastce znalazło się także miejsce dla młodych: Bartosza Żurka i Dominika Furmana.
Urban chce, by jego Legia po efektownej grze wysoko pokonała Metalurgs Lipawa i awansowała do trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. - Brak awansu byłby katastrofą - mówił trener przed pierwszym meczem. W Lipawie Legia była lepsza, prowadziła 1:0 i 2:1, ale nie wygrała. Pozostała jednak zdecydowanym faworytem rewanżu. - Musimy być pewni swoich umiejętności, ale szanujemy przeciwnika - mówił Urban na konferencji prasowej.

Legia nie wygrała na Łotwie, bo popełniła dwa proste błędy w defensywie, pozwoliła rywalom na dwa celne strzały i straciła dwa gole. - Mimo to zmian w tej formacji nie przewiduję - powiedział Urban. Oznacza to, że zagrają Artur Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz i Jakub Wawrzyniak. Defensywnym pomocnikiem będzie Damian Łukasik. Więcej zmian będzie w formacjach ofensywnych. Wysuniętym napastnikiem zostanie Marek Saganowski, który zastąpi Jakuba Koseckiego, mimo że ten strzelił gola w Lipawie i zagrał dobry mecz. - Podejrzewam, że w czwartek Łotysze cofną się i nastawią na kontrataki. Zostawią mniej miejsca szybkim zawodnikom - tłumaczy Urban.

Kadra Legii na mecz z Metalurgsem (20:30, transmisja w Orange Sport):

Bramkarze: Dusan Kuciak, Wojciech Skaba

Obrońcy: Jakub Rzeźniczak, Artur Jędrzejczyk, Marko Suler, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak

Pomocnicy: Michał Żyro, Bartosz Żurek, Daniel Łukasik, Janusz Gol, Dominik Furman, Miroslav Radović

Napastnicy: Danijel Ljuboja, Marek Saganowski, Michał Kucharczyk, Jakub Kosecki