Metalurgs osłabiony przed meczem z Legią

Metalurgs Lipawa przyjechał do Warszawy osłabiony. Przed meczem z Legią w II eliminacji do Ligi Europy stracił trzech podstawowych piłkarzy, w tym najlepszego gracza drużyny, Oskarsa Klavę - podkreśla ?Przegląd Sportowy?.
W pierwszym meczu II eliminacji Ligi Europejskiej Legia zremisowała w ubiegły czwartek na wyjeździe z łotewskim Metalurgsem Lipawa 2:2. W czwartek przy Łazienkowskiej obydwa zespoły zmierzą się w rewanżu.

Łotyszom będzie trudniej niż przed tygodniem. W ich składzie zabraknie kilku podstawowych graczy. Oskars Klava odszedł do AZAL Baku, za czerwoną kartkę otrzymaną przed tygodniem nie wystąpi Dzintars Zirnis, kontuzje wykluczyły Pavelsa Surnisa, Jurgisa Kalnsa i Andrejsa Prohorenkovsa - wymienia Przegląd Sportowy. Trudno zatem prognozować w jakim składzie wystąpi Metalurgs.

Łatwiej przewidzieć skład Legii. Choć na Łotwie popełniła dwa proste błędy w defensywie, pozwoliła rywalom na dwa celne strzały i straciła dwa gole, Urban nie przewiduje zmian w linii obrony. Oznacza to, że zagrają Artur Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz i Jakub Wawrzyniak. Defensywnym pomocnikiem będzie Damian Łukasik Więcej zmian będzie w formacjach ofensywnych. Wysuniętym napastnikiem zostanie Marek Saganowski, który zastąpi Jakuba Koseckiego, mimo że ten strzelił gola w Lipawie i zagrał dobry mecz. - Podejrzewam, że w czwartek Łotysze cofną się i nastawią na kontrataki. Zostawią mniej miejsca szybkim zawodnikom. Za plecami obrońców będzie mniej miejsca - tłumaczy Urban.