Młoda Legia gra w Pucharze Polski

Jeśli piłkarze Młodej Legii wyeliminują KS Polkowice, w kolejnej rundzie PP zagrają z mistrzem Polski, Śląskiem Wrocław. Mecz z Polkowicami w środę o 17. w Sulejówku.
W 2007 roku zespół z Dolnego Śląska został zdegradowany do IV ligi za korupcję. Po dwóch latach polkowiczanie wrócili na zaplecze ekstraklasy, ale w poprzednim sezonie spadli z I ligi.

Z drużyny odeszło wielu zawodników, a trenerem został Adam Buczek. Wcześniej, z Zagłębiem Lubin, dwa razy wygrał rozgrywki Młodej Ekstraklasy i był asystentem Pavla Hapala. Przyjście Buczka do Polkowic nie jest przypadkiem. Kluby mają umowę partnerską. W Polkowicach gra wielu piłkarzy, którzy wcześniej występowali w ekipie "Miedziowych" m.in. Patryk Bryła, Ariel Famulski czy Damian Primel.

- Puchar nie jest najważniejszy, ale mecz z Legią traktujemy poważnie - mówi Buczek. Młoda Legia jest największą sensacją tej edycji PP. W drodze do 1/32 finału wyeliminowała m.in. Motor Lublin i rezerwy Bogdanki Łęczna. Jeszcze nigdy zespół z Młodej Ekstraklasy nie dotarł tak daleko w "Pucharze tysiąca drużyn".

- Zamierzamy walczyć do końca. Puchar jest naszym priorytetem - powiedział przed meczem trener Legii Dariusz Banasik. Jeśli jego zespół wyeliminuje KS Polkowice, to mecz ze Śląskiem rozegra na Pepsi Arenie. W Legii zabraknie kontuzjowanych Misiaka, Dankowskiego i Grudniewskiego.

Prawdopodobny skład Młodej Legii: Pogorzelec - Wolski, Bogusławski, Michalak, Prusinowski - Romachów, Kurowski, Latos, Gąsior, Mikita - Kita