Sport.pl

Liga Europejska: Nie będzie najazdu kibiców Legii na Ried?

Organizatorzy czwartkowego meczu w III rundzie eliminacji Ligi Europejskiej spodziewali się najazdu kibiców z Warszawy, a okazało się, że nie wszystkie bilety przygotowane dla warszawiaków zostały sprzedane.
- Jak sądzicie ilu kibiców przyjedzie w czwartek? - spytał nas jeden z austriackich dziennikarzy. Gdy usłyszał, że warszawiacy często przyjeżdżają w dzień meczu i liczą na możliwość kupna biletów w kasach, odparł że mogą mieć na to szansę, bo z około tysiąca biletów przekazanych Legii, 200 nie zostało sprzedanych. Oznacza to, że jutro będą dostępne w kasach.

Kameralny, 6-tysięczny stadion w Ried pasuje do samego miasta, które liczy sobie dwa razy tyle mieszkańców. Organizatorzy do meczu przygotowują się bardzo poważnie, policja ściąga posiłki z całej Austrii.

Mecz ma zabezpieczać 450 funkcjonariuszy, a dookoła stadionu ma powstać strefa, do której wpuszczani będą tylko kibice z biletami. Austriacki dziennikarz dopytywał się nas, czy byliśmy na poprzednim spotkaniu w Lipawie i jak zachowywali się tam fani Legii. Gdy wspomnieliśmy o racach i świecach dymnych, tylko machnął ręką. Wydaje się że nie zrobiło to na nim większego wrażenia.

Na razie jednak w mieście nie widać osób w szalikach Legii, choć dwa tygodnie temu w Lipawie już dzień przed meczem można było ich spotkać. Mecz Legii Warszawa z SV Ried rozpocznie się w czwartek o godz. 19.

Więcej o:
Komentarze (1)
Liga Europejska: Nie będzie najazdu kibiców Legii na Ried?
Zaloguj się
  • ritzy

    0

    "Gdy wspomnieliśmy o racach i świecach dymnych, tylko machnął ręką. Wydaje się że nie zrobiło to na nim większego wrażenia."

    Dybalski Kuba, ulubiony donosiciel redakcji. Trzeba bylo jeszcze cos dodac o haslach antysemickich. Co prawda niewidocznych, ale to przeciez nie szkodzi - zawsze wszak moga sie pojawic. Wowczas mowca zapewne by sie zainteresowal. Kombinuj Dybalski, kombinuj...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX