Nieudana pogoń Młodej Legii. Porażka ze Śląskiem

Piłkarze Młodej Legii przegrali w Sulejówku z Młodym Śląskiem Wrocław 3:4. To pierwsza porażka podopiecznych Dariusza Banasika w tym sezonie Młodej Ekstraklasy.
Legioniści to obrońcy tytułu. Młody Śląsk w zeszłym sezonie uplasował się na trzeciej pozycji. Oba zespoły zmierzyły się stosunkowo niedawno, bowiem w ostatniej kolejce rozgrywek. Wówczas na Łazienkowskiej wygrali mistrzowie Młodej Ekstraklasy 2:1.

W sobotę Młoda Legia po pierwszej połowie przegrywała 1:3. Goście już w 5. minucie otworzyli wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w piłkę trafił Konrad Jałocha, a ta niefortunnie odbiła się od Przybylskiego i wpadła do siatki. Legioniści szybko odpowiedzieli za sprawą Gąsiora, który wykorzystał dośrodkowanie Jagiełły, ale jeszcze przed przerwą gospodarze stracili dwie bramki.

Od początku drugiej połowy podopieczni Dariusza Banasika ruszyli do odrabiania strat, ale to goście za sprawą Kubiaka znowu jako pierwsi strzelili gola. Dopiero w 69. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Długołęcki strzelił drugą bramkę. Piłkarz wykorzystał podanie od Żurka, a 120 sekund później skopiował wyczyn po rzucie rożnym.

W ostatnich minutach legioniści mogli doprowadzić do wyrównania, ale próby Mikity i Widejki okazały się nieskuteczne.

Spotkanie w Sulejówku zostało rozegrane awansem. Obie ekipy miały spotkać się w 15. kolejce. To pierwsza porażka Młodej Legii w tym sezonie, która w pierwszym meczu wygrała w Chorzowie z Ruchem 2:1.

Młoda Legia - Młody Śląsk 3:4 (1:3)

Gąsior (13.), Długołęcki (69.), (71.) - Przybylski (5.), Brondel (35.), Fedyna (39.), Kubiak (59.)

Młoda Legia: Jałocha - Wolski (46. Turzyniecki), Michalak, Cichocki, Widejko - Jagiełło, Latos (46. Romachów), Prusinowski, Gąsior, Żurek - Mikita