Saganowski wraca do kadry Polski

Dwóch piłkarzy Legii Warszawa: Marka Saganowskiego i Jakuba Wawrzyniaka powołał we wtorek selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski na mecze eliminacyjne mistrzostw świata.
Waldemar Fornalik ogłosił we wtorek nazwiska siedmiu zawodników, którzy uzupełnią kadrę Polski na wrześniowe mecze eliminacji MŚ 2014 z Czarnogórą i Mołdawią. Na liście znalazło się dwóch legionistów: Jakub Wawrzyniak i Marek Saganowski. Dla napastnika Legii, który ma na koncie 33 występy w reprezentacji i pięć bramek, będzie to powrót do kadry po dłuższej nieobecności.

Po raz ostatni zagrał w niej 7 minut w meczu z Grecją w sierpniu 2009 r. Wcześniej był powołany przez Leo Beenhakkera na Euro 2008. zagrał we wszystkich meczach grupowych, z Austrią i Chorwacją od pierwszej minuty. Napastnik Legii w kadrze zadebiutował w 1996 r. i miał już jedną długą przerwę w występach - wypadł z niej w 1998 r. po wypadku motocyklowym. Wrócił w 2003 r. gdy był piłkarzem... Legii.

Jeszcze pod koniec poprzedniego sezonu Saganowski, jako 34-letni piłkarz spadającego z ekstraklasy ŁKS nie mógł liczyć na powołanie. Latem przeszedł jednak do Legii i szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie, w 9 meczach warszawiaków w tym sezonie trafił do bramki rywali sześciokrotnie, w tym w niedzielę z meczu z GKS Bełchatów.

Roman Kosecki: » Kuba mógł rozstrzygnąć sprawę awansu