El MŚ 2014. Gol Wawrzyniaka w meczu z Mołdawią. Pierwszy w reprezentacyjnej karierze

Obrońca Legii Jakub Wawrzyniak wpisał się na listę strzelców w spotkaniu reprezentacji przeciwko Mołdawii. Gracz stołecznego zespołu ustalił wynik meczu. Polacy wygrali 2:0.
Wawrzyniak zdobył bramkę w 81. minucie. Po dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego, gracz Legii przepychając się z obrońcą zdołał oddać strzał głową. Uderzenie nie było mocne, ale za to niezwykle precyzyjne. Po drodze piłka minęła jeszcze kilku graczy i wpadła do siatki tuż przy słupku.

Gol Wawrzyniaka dał Polakom dużo spokoju. Biało-czerwoni prowadzili wprawdzie od 33. minuty po bramce z rzutu karnego Jakuba Błaszczykowskiego, ale do momentu strzelenia drugiej bramki mieli ogromne problemy ze stwarzaniem sytuacji. Na dodatek to Mołdawianie przeważali i potrafili zepchnąć ich do defensywy.

Wawrzyniak w barwach stołecznego zespołu zdobył już kilka bramek, ale swoje ofensywne umiejętności jak dotąd nie potrafił przełożyć na trafienie w kadrze. Gol przeciwko Mołdawii był jego pierwszym w koszulce z orzełkiem na piersi.

Oprócz Wawrzyniaka w jedenastce Waldemara Fornalika znalazło się również miejsce dla Marka Saganowskiego. Snajper Legii zagrał tylko w pierwszej połowie.