Sport.pl

Pierwszy bilans szkód po derbach Warszawy oszacowano na kwotę 200 tysięcy złotych

Na oficjalnej stronie Legii Warszawa pojawiła się informacja o pierwszym bilansie szkód wyrządzonych podczas piątkowych derby Warszawy na stadionie Legii. Wyceniono je na kwotę ponad 200 tys. złotych.
W trakcie zajść podczas spotkania Legii z Polonią kibole zdewastowali część trybuny północnej. "Wandale zniszczyli m.in. krzesełka, wyposażenie toalet i kiosków gastronomicznych. Zniszczenia na trybunie północnej szacuje się na ponad 200 tys. złotych" - czytamy na stronie Legia.com. »

Oprócz kosztów związanych z modernizacją uszkodzonych obiektów, władze Legii spodziewają się również kar regulaminowych. W poprzednim sezonie za niestosowne zachowanie chuliganów klub musiał w sumie zapłacić 800 tys. złotych. W tym sezonie Legię ukarano już karami w łącznej kwocie blisko 120 tys. złotych.

Warszawski klub zapowiedział, że prowadzi obecnie szczegółową analizę piątkowych ekscesów na trybunach, po której wyciągnie wobec kiboli konsekwencje.

"Orzekane będą zakazy stadionowe w maksymalnym wymiarze. Ponadto na wniosek policji zapisy z monitoringu przekazane zostały organom ścigania. Po szczegółowym oszacowaniu kosztów poniesionych przez Legię strat, Klub będzie kierował na drogę prawną wnioski o rekompensatę finansową za naprawę stadionu" - pisze Legia.com.

Więcej o:
Komentarze (70)
Pierwszy bilans szkód po derbach Warszawy oszacowano na kwotę 200 tysięcy złotych
Zaloguj się
 • bez.komentarza

  Oceniono 127 razy 107

  Skoro miłość do klubu polega na niszczeniu własnego stadionu, to miłość do rodziny i przywiązanie do domu rodzinnego to pewnie bicie matki i oddawanie moczu na środku pokoju.

 • gleba23

  Oceniono 68 razy 60

  IDIOCI ... więcej mówić nie trzeba -_-

 • firfek

  Oceniono 54 razy 42

  Pozamykać bandytów piłka nożna dla kibiców nie bandytów.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 71 razy 41

  I ja wydałem 1000 na karnet w pierwszym sezonie na nowym obiekcie.... never again! A klub to jacyś sprawni inaczej. Lepiej mieć stadion pełen zblazowanych pikników, ale bezpieczny, niż "najlepszy doping z Żylety" w Polsce. Klub stał w rozkroku i się rozjechał, jajca wypadły i okazało się że niemyte są od dawna. Ale w jedwabiach! Wstyd na całą Europę, podobnie jak w Wilnie było, tak i na Rosenborgu. Tolerowanie rac, kominiarek, żenada.

 • jondro6

  Oceniono 43 razy 31

  czy z kibicami Polonii czy bez i tak roz**olą ten stadion troglodyci. gratulacje dla władz miasta za odpowiednie lokowanie uczuć..

 • redlich321

  Oceniono 51 razy 29

  jak to możliwe że w ogóle można wnieść race czy inne takie rzeczy na stadion. w UK nawet zapalniczki nie wniesiesz..

 • luumak

  Oceniono 32 razy 28

  jedyni kibole w Polsce, którzy podpalają własny stadion. Mozecie mieć te wasze racje, ale to i tak bez sensu.

 • swerd

  Oceniono 32 razy 26

  kibolstwo kibolstwem, ale pachnie kreatywnością to ze próbowali rozmontować toalety i pisuary żeby zobaczyc jak to działa i skąd się bierze woda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX