Pierwszy bilans szkód po derbach Warszawy oszacowano na kwotę 200 tysięcy złotych

Na oficjalnej stronie Legii Warszawa pojawiła się informacja o pierwszym bilansie szkód wyrządzonych podczas piątkowych derby Warszawy na stadionie Legii. Wyceniono je na kwotę ponad 200 tys. złotych.
W trakcie zajść podczas spotkania Legii z Polonią kibole zdewastowali część trybuny północnej. "Wandale zniszczyli m.in. krzesełka, wyposażenie toalet i kiosków gastronomicznych. Zniszczenia na trybunie północnej szacuje się na ponad 200 tys. złotych" - czytamy na stronie Legia.com. »

Oprócz kosztów związanych z modernizacją uszkodzonych obiektów, władze Legii spodziewają się również kar regulaminowych. W poprzednim sezonie za niestosowne zachowanie chuliganów klub musiał w sumie zapłacić 800 tys. złotych. W tym sezonie Legię ukarano już karami w łącznej kwocie blisko 120 tys. złotych.

Warszawski klub zapowiedział, że prowadzi obecnie szczegółową analizę piątkowych ekscesów na trybunach, po której wyciągnie wobec kiboli konsekwencje.

"Orzekane będą zakazy stadionowe w maksymalnym wymiarze. Ponadto na wniosek policji zapisy z monitoringu przekazane zostały organom ścigania. Po szczegółowym oszacowaniu kosztów poniesionych przez Legię strat, Klub będzie kierował na drogę prawną wnioski o rekompensatę finansową za naprawę stadionu" - pisze Legia.com.

Więcej o: