Sport.pl

Jakub Kosecki powołany do reprezentacji na mecze z RPA i Anglią

Waldemar Fornalik powołał na nadchodzące mecze z RPA i Anglią Jakub Koseckiego. 22-letni skrzydłowy Legii ma szansę zadebiutować w kadrze.
Informację opublikował na swojej stronie internetowej PZPN. Kosecki jest drugim piłkarzem po Arkadiuszu Miliku z Górnika Zabrze, który został powołany w poniedziałek. Obaj w poprzedniej kolejce strzelili po dwa gole. Legionista trafił w meczu z Wisłą, 18-letni Milik strzelił je Podbeskidziu.

Powołanie Koseckiego oznacza, że ilość legionistów w kadrze się nie zmieni. W pierwotnym składzie trenera Fornalika oprócz lewego obrońcy Jakuba Wawrzyniaka był też napastnik Marek Saganowski. Ale u tego drugiego wykryto szmery na sercu i dopóki nie zostanie dokładnie przebadany, nie może nawet trenować.

Kosecki ma okazję zadebiutować w kadrze. W piłkę uczył się grać tam gdzie jako piłkarz występował jego ojciec Roman - we Francji i w Chicago Fire, a potem w założonej przez niego Kosie Konstancin. Do młodzieżowej drużyny Legii trafił w 2008 r. Do tego sezonu miał kłopot z przebiciem się do pierwszego składu, za czasów trenera Skorży był wypożyczany (ŁKS, Lechia). U Urbana często gra w pierwszym składzie, choć nierówno.

Towarzysko z RPA Polska zmierzy się 12 października na Stadionie Narodowym. Cztery dni potem w tym samym miejscu zagra z Anglią


Jak walczy Legia >


Więcej o: