Koszykówka. Legia przegrała ze Śląskiem i odpadła z Pucharu Polski

Drugoligowa Legia Warszawa przegrała z pierwszoligowym Śląskiem Wrocław 61:84 w I rundzie Intermarche Basket Cup Puchar Polski i odpadła z rozgrywek. Warszawiacy walczyli do końca, ale w całym meczu byli zdecydowanie słabsi od rywala.
W pierwszej kwarcie Legia prowadziła 7:4, ale bardzo szybko straciła tę nikłą przewagę. Śląsk grał mądrzej, lepiej w obronie, a przede wszystkim miał graczy, którzy potrafili udowodnić, że mają więcej umiejętności i doświadczenia niż legioniści. 18 punktów dla Śląska zdobył Paweł Kikowski - niedawny reprezentant Polski.

Ale Legia walczyła, w połowie czwartej kwarty przegrywała tylko 57:69. Skuteczny w drugiej połowie był Marcin Nędzi (20 punktów w całym meczu), który walecznie grał pod koszem. W ostatnich minutach wrocławianie nie pozostawili jednak złudzeń, kto jest lepszy.

W niedzielę w 3. kolejce 2. ligi Legia zagra u siebie z AZS AGH Alstom Kraków.