17 meczów Legii w tym sezonie - w każdym strzeliła bramkę

PRZEGLĄD PRASY. Legia Warszawa gwarantuje w tym sezonie emocje. Piłkarze Jana Urbana strzelają w tym sezonie przynajmniej jednego gola w każdym meczu - pisze ?Przegląd Sportowy?.
Gazeta przypomina słowa trenera Legii Jana Urbana, kiedy drugi raz obejmował posadę szkoleniowca legionistów: - Kibice płacą za bilety, wymagają widowisk, a naszą rolą jest sprostać ich oczekiwaniom.

"Jeśli chodzi o emocje, Legia w tym sezonie je gwarantuje. Rozegrała już siedemnaście oficjalnych meczów, żaden z nich nie skończył się bezbramkowym remisem, a w każdym obecny lider ekstraklasy zdobywał przynajmniej jedną bramkę." - "rozlicza" ofensywę Legii pod wodzą Urbana "Przegląd Sportowy".

Jak obliczyli dziennikarze gazety w spotkaniach z udziałem legionistów strzelono już 57 goli, co daje średnią 3,35 na mecz. W samej ekstraklasie Legia strzeliła 19 bramek i jest najskuteczniejszą drużyną pod tym względem - również, jeśli chodzi o gole zdobyte u siebie (10), jak i na wyjeździe (9).

"Urban od początku postawił na ofensywę i na efekty nie trzeba było czekać. W niektórych spotkaniach ustawiał w środku pola Danijela Ljuboję i Miroslava Radovicia, na skrzydłach Jakuba Koseckiego i Michała Kucharczyka, a w ataku Marka Saganowskiego, czyli czterech napastników i jednego ofensywnego pomocnika. To musiało przełożyć się na liczbę goli." - podsumowuje gazeta.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Legii w tym sezonie jest Serb Danijel Ljuboja, który zdobył 10 bramek we wszystkich rozgrywkach (6 goli w ekstraklasie, 3 w LE i 1 w Superpucharze).

Czy Legia będzie zdobywać przynajmniej jedną bramkę w każdym meczu do końca rundy jesiennej?