Po wygranej Legii. "Ljuboja zdjął stryczek", "Warszawa patrzy na rywali z góry"

PRZEGLĄD PRASY. "Ljuboja zdjął stryczek" - tytułuje artykuł o meczu Legii z Piastem "Przegląd Sportowy". "Warszawa patrzy na rywali z góry" - pisze "Rzeczpospolita" wspominając o Polonii, która jest wiceliderem. Odrobienie strat z 0:2 na 3:2 i ucieczka konkurentom do tytułu było wydarzeniem kolejki w T-Mobile Ekstraklasie.
"Przegląd Sportowy": Ljuboja zdjął stryczek

Futbol jest niesprawiedliwy. Trzeba było popatrzeć na twarze zawodników Piasta po zakończeniu spotkania z Legią. Walczyli, wcale nie byli gorsi od lidera, do 82. minuty prowadzili, a nagle zostali pozbawieni punktów. Błysk rezerwowych i niezawodny Danijel Ljuboja, to był przepis na wygraną.

"Gazeta Wyborcza": Przewaga urosła

Urban do końca nie przestał wierzyć w możliwość uratowania punktu i odwaga została nagrodzona. Decydującego gola strzelił Ljuboja, który skończył znakomitą kontrę. Dostał idealne podanie od innego rezerwowego, Dominika Furmana i kopnął do pustej bramki. Serb, który nigdy w życiu nie był królem strzelców teraz jest liderem w klasyfikacji najskuteczniejszych - osiem goli.

"Rzeczpospolita": Warszawa na rywali patrzy z góry

Legia lubi udowadniać, że ma charakter. To już nie jest drużyna z zeszłego sezonu, której ktoś odłączał prąd, gdy jako pierwsza traciła gola. Legia Jana Urbana źle rozpoczyna co drugie spotkanie, już pięć razy przeciwnik pierwszy zdobywał bramkę, a mimo to piłkarze z Warszawy wywalczyli w tych meczach aż 11 punktów.

"Polska The Times": Mistrzowski charakter legionistów

Jan Urban w pierwszej połowie meczu Legii Warszawa z Piastem Gliwice długo siedział na swoim krzesełku. Gdy w końcu wstał, stanął przy linii bocznej z rękami w kieszeni i patrzył. Nie krzyczał, choć powinien. Sprawiał wrażenie, jakby nie dowierzał i nie rozumiał, co się dzieje z jego zawodnikami.

"Super Express": Ljuboja wykończył Piasta

Miało być łatwe zwycięstwo Legii Warszawa, a był dramat ze szczęśliwym zakończeniem. Po koszmarnej pierwszej połowie po wznowieniu legioniści wzięli się do roboty i "rozklepali" Piasta Gliwice. Bohaterem meczu był Danijel Ljuboja (34 l.), strzelec kluczowych goli: kontaktowego na 1:2 i zwycięskiego - na 3:2.

"Fakt": Legia uciekła reszcie stawki

Piłkarze Legii Warszawa pokazali charakter. Przegrywali na własnym stadionie z Piastem 0:2, ale ostatecznie mecz zakończył się wygraną stołecznej ekipy 3:2. Legioniści mają już cztery punkty przewagi nad Polonią i Lechem.