Wszystkie ligowe gole Danijela Ljuboi. Pięta, wolne, woleje. Które najładniejsze? [SONDAŻ]

W meczu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Piastem Gliwice Danijel Ljuboja strzelił przepięknego gola piętą, który dał Legii impuls do odrabiania strat. 34-letni Serb jest w tym sezonie liderem klasyfikacji strzelców z ośmioma golami, w sumie w polskiej lidze strzelił ich 20. Który z nich był najładniejszy?
Proponując przegląd najładniejszych goli Ljuboi nie sposób nie zacząć właśnie od pierwszej bramki z Piastem. W 44. minucie Serb czaił się na granicy linii spalonego, by ruszyć do przodu, kiedy do dośrodkowania zbierał się na prawym skrzydle Michał Kucharczyk. Ljuboja doszedł do piłki przed bramkarzem gości i zmylił go obracając się tyłem i uderzył piłkę piętą. Precyzyjnie, do siatki!

Pięknego gola Ljuboja strzelił także w poprzednim sezonie we Wrocławiu ze Śląskiem. W niesamowitym meczu, który Legia wygrała aż 4:0, Serb idealnie uderzył lewą nogą z rzutu wolnego. Piłka wpadła pod poprzeczkę, bramkarz Śląska nie miał szans.

Również w poprzednim sezonie, w Łodzi, Ljuboja ładnym wolejem z lewej nogi trafił w sam róg bramki dobił ŁKS. Serb podwyższył wówczas wynik na 3:1 dla Legii, a podawał mu, tak samo jak z Piastem z prawego skrzydła, Kucharczyk.

Z 19 goli w T-Mobile Ekstraklasie z rzutów wolnych Ljuboja strzelił tylko dwa, ale oba były widowiskowe. Ten ze Śląskiem bardziej, ale i gol z Jagiellonią, po kolejnym precyzyjnym strzale lewą nogą, był niczego sobie. Ljuboja wyrównał wówczas na 1:1.

Strzelecki popis Serb dał na inaugurację obecnego sezonu - Legia rozgromiła Koronę 4:0, a on zdobył trzy gole. Drugiego z nich po składnej akcji Daniela Łukasika i Marka Saganowskiego - Ljuboja dostał podanie 16 metrów przed bramką, mógł wchodzić w pole karne, ale zdecydował się na techniczne uderzenie. Bramkarz wyjmował piłkę z siatki.

Pozostałe gole Danijela Ljuboi

Sezon 2011/12

1. kolejka - na 3:0 (kliknij, żeby obejrzeć) z Zagłębiem Lubin
3. kolejka - na 1:0, a potem na 3:1 z Górnikiem Zabrze.
4. kolejka - na 1:2 ze Śląskiem Wrocław.
9. kolejka - na 3:0 na 1:0 z Wisłą.
10. kolejka - na 1:0 w meczu w Chorzowie z Ruchem.
16. kolejka - na 3:0 w Lubinie z Zagłębiem.
25. kolejka - na 2:0 z Ruchem Chorzów.

Sezon 2012/13

1. kolejka - na 1:0, a potem na 2:0 w spotkaniu z Koroną.
5. kolejka - na 1:1 z Polonią.
8. kolejka - na 1:0, a potem na 3:0 z Pogonią w Szczecinie.
9. kolejka - na 3:2 z Piastem.
10. kolejka - na 2:1 z Lechią.
Która bramka Danijela Ljuboi była najładniejsza?