Sport.pl

Kto bardziej zasłużył na nagrodę dla trenera października - Piotr Stokowiec czy Jan Urban? [SONDAŻ]

Trenerzy obu warszawskich drużyn, które prowadzą w T-Mobile Ekstraklasie - Legia ma o cztery punkty więcej niż Polonia - znaleźli się w trójce nominowanych do nagrody trenera miesiąca. Komu bardziej należy się to wyróżnienie - Piotrowi Stokowcowi z Polonii czy Janowi Urbanowi z Legii?
Legia w październiku zdobyła komplet punktów - pokonała 2:1 Wisłę u siebie, 3:0 Pogoń w Szczecinie oraz 3:2 Piasta w Warszawie. Legionistom Jana Urbana nie przeszkodziła nagła absencja Marka Saganowskiego, któremu zalecono odpoczynek ze względu na problemy z sercem, ani fakt, że bardzo źle zaczynali mecze - Legia potrafiła przełamać napór rywala lub odrobić straty z nawiązką.

"Legioniści po takich meczach jak z Wisłą, Pogonią czy Piastem nie mają prawa bać się w lidze nikogo" - pisze na blogu Głód piłki Kuba Dybalski, którego zdaniem na wyróżnienie bardziej zasługuje Urban.

"Wielka zmiana w porównaniu z dwoma poprzednimi sezonami to komfort psychiczny jaki mają piłkarze. Jeszcze wiosną strata gola przez Legię, zwłaszcza przy Łazienkowskiej paraliżowała piłkarzy. Zaczynała się nerwowa gra potęgowana każdym nieudanym atakiem i stratą. Teraz piłkarze Urbana przekonali się, że mają taką siłę ofensywną, że potrafią odrabiać nawet duże straty" - dodaje.

Legia prowadzi w tabeli z dorobkiem 21 punktów, Polonia jest druga - ma ich 17. W październiku "Czarne Koszule" przegrały 1:2 ze Śląskiem we Wrocławiu, ale potem pokonały u siebie 2:1 odradzający się Ruch oraz zdemolowały na wyjeździe GKS Bełchatów 5:0.

"Można mieć tylko pretensje do zespołu Stokowca, że tych bramek mogło być znacznie więcej. Jego piłkarze nie wykorzystali sytuacji bez liku. Ale jest to trener, który wymaga nieustannie do zespołu ładnej, widowiskowej gry. W Bełchatowie nawet przy stanie 3:0 stał przy linii końcowej i mobilizował zespół, arbiter techniczny był bliski wyrzucenia go na trybuny" - pisze Olgierd Kwiatkowski.

"Kto by się spodziewał, że na koniec października Polonia będzie wiceliderem ekstraklasy? Wielka jest w tym rola obecnego trenera, że stało się inaczej. Można to zaliczyć do kategorii cudów, choć naprawdę stało się to tak dzięki poświęceniu i wytężonej pracy Stokowca, której właśnie można dostrzec" - pisze dziennikarz, którego zdaniem na wyróżnienie bardziej zasłużył właśnie Stokowiec.

Jakie jest Twoje zdanie? Który z trenerów bardziej zasługuje na nagrodę za październik?

Który trener zasłużył na Nagrodę Miesiąca w październiku?
Więcej o: