UEFA negatywnie oceniła sytuację finansową Legii?

PRZEGLĄD PRASY. ?Przegląd Sportowy? podaje, że Legia znalazła się w gronie trzech polskich klubów, które mają problemy z finansami - zaległościami wobec ZUS, niepłaceniem podatków od umów o pracę oraz zobowiązań wobec zawodników. Dotyczy to także Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów.
"Przegląd" dodaje, że jeśli sytuacja w tych klubach się nie zmieni, to w razie awansu do europejskich pucharów, drużyny Legii, Śląska lub Ruchu nie zostaną do nich dopuszczone. To efekt wprowadzania w życie filozofii "finansowego fair play", którą forsuje szef UEFA Michel Platini.

Legia nie odniosła się do publikacji "Przeglądu". O warszawskim klubie od kilku miesięcy mówi się, że ma dziurę w budżecie, że brakuje w nim kilkunastu milionów złotych. Nowy prezes klubu Bogusław Leśnodorski w połowie grudnia mówił jednak: - Udało się zbilansować budżet, mamy 95 procent pieniędzy, by dokończyć sezon.

Wcześniej do kwestii finansowych odniósł się w rozmowie z "Piłką Nożną" dyrektor Legii ds. transferów Marek Jóźwiak: - Wszyscy mówią o jakichś wydumanych kłopotach, tymczasem Legia jest klubem stabilnym i wypłacalnym, przelewa przecież wynagrodzenia pracownikom, w tym przede wszystkim piłkarzom. Mamy oczywiście zadłużenie, ale tylko wobec właściciela, czyli spółki ITI, i na dziś spłata nie jest palącą sprawą.