Sport.pl

UEFA negatywnie oceniła sytuację finansową Legii?

PRZEGLĄD PRASY. ?Przegląd Sportowy? podaje, że Legia znalazła się w gronie trzech polskich klubów, które mają problemy z finansami - zaległościami wobec ZUS, niepłaceniem podatków od umów o pracę oraz zobowiązań wobec zawodników. Dotyczy to także Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów.
"Przegląd" dodaje, że jeśli sytuacja w tych klubach się nie zmieni, to w razie awansu do europejskich pucharów, drużyny Legii, Śląska lub Ruchu nie zostaną do nich dopuszczone. To efekt wprowadzania w życie filozofii "finansowego fair play", którą forsuje szef UEFA Michel Platini.

Legia nie odniosła się do publikacji "Przeglądu". O warszawskim klubie od kilku miesięcy mówi się, że ma dziurę w budżecie, że brakuje w nim kilkunastu milionów złotych. Nowy prezes klubu Bogusław Leśnodorski w połowie grudnia mówił jednak: - Udało się zbilansować budżet, mamy 95 procent pieniędzy, by dokończyć sezon.

Wcześniej do kwestii finansowych odniósł się w rozmowie z "Piłką Nożną" dyrektor Legii ds. transferów Marek Jóźwiak: - Wszyscy mówią o jakichś wydumanych kłopotach, tymczasem Legia jest klubem stabilnym i wypłacalnym, przelewa przecież wynagrodzenia pracownikom, w tym przede wszystkim piłkarzom. Mamy oczywiście zadłużenie, ale tylko wobec właściciela, czyli spółki ITI, i na dziś spłata nie jest palącą sprawą.Więcej o:
Komentarze (6)
UEFA negatywnie oceniła sytuację finansową Legii?
Zaloguj się
 • eduardo70

  Oceniono 10 razy 6

  Beret zadłużenia względem ITI prawie 300 000 000 złotych to też zadłużenie które będzie trzeba spłacić. Budżet jest niedopięty o czym mówi prezes. Legia zalega z ZUS-em i innymi opłatami to nie bajki tylko dzień dzisiejszy najbardziej zadłużone klubu w Polsce :) Ale dziennikarze wolą pisać o paru milionach Śląska czy Widzewa :)

 • ewa5.0

  Oceniono 4 razy 2

  Legia najbardziej zadłużonym klubem w Polsce,to jest FAKT ,a faktami się nie dyskutuje,UEFA nie da się oszukać nawet przez warsiawskich cwaniaczków!

 • ttoorroo05

  Oceniono 6 razy 0

  No i po co im puchary,jak nie beda w nich grac.

 • du100

  Oceniono 24 razy 0

  wiadomo redaktor ceglinski
  on nigdy nie napisał nic dobrego o Legii
  kazdą złą plotkę wykopie z głębokości 100 m.pod ziemią
  rzetelność dziennikarska nie nakazuje samemu sprawdzić tej wiadomości?
  "jak podają moi informatorzy p cegliński wziął w łape za artykuł o feriach z koszykówką"

 • mikolaj.plank

  Oceniono 18 razy 0

  ładnie schowany materiał. Jakoś dziwnie jestem spokojnhy, ze podobne doniesienie o Lechu trafiłoby na czerwoną czołówkę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX