Marek Jóźwiak odchodzi z Legii: To była decyzja prezesa Leśnodorskiego

?Legia Warszawa S.A. informuje, iż z dniem dzisiejszym umowa o pracę z Panem Markiem Jóźwiakiem została rozwiązana na mocy porozumienia stron? - podała w piątek późnym popołudniem Legia.com, oficjalna strona klubu. - Prima aprilis to nie jest. To była decyzja prezesa Leśnodorskiego - powiedział Warszawa.sport.pl Marek Jóźwiak.
WARSZAWA.SPORTOWIEC.2012 - KTO NIM ZOSTANIE? GŁOSUJ!

- Trzeba szukać nowej pracy - dodał Jóźwiak. - Niewykluczone, że będę współpracował z prezesem Bogusławem Leśnodorskim w innej roli - czy to jako agent, czy dyrektor sportowy innego klubu. Świat się nie zawalił, taka jest kolej rzeczy - stwierdził.

- O motywy tej decyzji proszę pytać prezesa. Jest to nowy człowiek i ma prawo sobie dobierać takich współpracowników, jakich chce. Dowiedziałem się dzisiaj, prezes Leśnodorski wezwał mnie do siebie i na pewno jego decyzja była dla mnie zaskoczeniem - mówił w piątek po południu Jóźwiak.

Leśnodorski, 37-letni prawnik, prezesem Legii został 8 grudnia. Zastąpił pełniącego obowiązki prezesa Piotra Zygę.

45-letni obecnie Jóźwiak z Legią związany był od 1987 roku - najpierw jako obrońca pierwszej drużyny, a potem dyrektor wyszkolenia sportowego i dyrektor sportowy. Od grudnia 2011 roku Jóźwiak pełnił w klubie stanowisko dyrektora ds. transferu zawodników.

- Pracowałem tyle lat w Legii i nie jest łatwo się rozstać z tym klubem. Ale już się pakuję, w poniedziałek opuszczam biuro i zaczynam pracę na własny rachunek. Na pewno zostanę przy piłce. Może w innym klubie jako dyrektor, trener albo agent.

"Zarząd Legii Warszawa pragnie podziękować Panu Markowi Jóźwiakowi za jego zaangażowanie i dotychczasową pracę na rzecz Klubu" - zakończyła swój komunikat Legia.

Warszawski klub na półmetku sezonu jest liderem T-Mobile Ekstraklasy. W lecie klubowi kończą się kontrakty z kilkoma piłkarzami, m.in. Danijelem Ljuboją, Ivicą Vrdoljakiem, Inakim Astizem i Jakubem Koseckim.Jak oceniasz decyzję Legii o rozstaniu się z Markiem Jóźwiakiem?