Sport.pl

Marek Jóźwiak odchodzi z Legii: To była decyzja prezesa Leśnodorskiego

?Legia Warszawa S.A. informuje, iż z dniem dzisiejszym umowa o pracę z Panem Markiem Jóźwiakiem została rozwiązana na mocy porozumienia stron? - podała w piątek późnym popołudniem Legia.com, oficjalna strona klubu. - Prima aprilis to nie jest. To była decyzja prezesa Leśnodorskiego - powiedział Warszawa.sport.pl Marek Jóźwiak.
WARSZAWA.SPORTOWIEC.2012 - KTO NIM ZOSTANIE? GŁOSUJ!

- Trzeba szukać nowej pracy - dodał Jóźwiak. - Niewykluczone, że będę współpracował z prezesem Bogusławem Leśnodorskim w innej roli - czy to jako agent, czy dyrektor sportowy innego klubu. Świat się nie zawalił, taka jest kolej rzeczy - stwierdził.

- O motywy tej decyzji proszę pytać prezesa. Jest to nowy człowiek i ma prawo sobie dobierać takich współpracowników, jakich chce. Dowiedziałem się dzisiaj, prezes Leśnodorski wezwał mnie do siebie i na pewno jego decyzja była dla mnie zaskoczeniem - mówił w piątek po południu Jóźwiak.

Leśnodorski, 37-letni prawnik, prezesem Legii został 8 grudnia. Zastąpił pełniącego obowiązki prezesa Piotra Zygę.

45-letni obecnie Jóźwiak z Legią związany był od 1987 roku - najpierw jako obrońca pierwszej drużyny, a potem dyrektor wyszkolenia sportowego i dyrektor sportowy. Od grudnia 2011 roku Jóźwiak pełnił w klubie stanowisko dyrektora ds. transferu zawodników.

- Pracowałem tyle lat w Legii i nie jest łatwo się rozstać z tym klubem. Ale już się pakuję, w poniedziałek opuszczam biuro i zaczynam pracę na własny rachunek. Na pewno zostanę przy piłce. Może w innym klubie jako dyrektor, trener albo agent.

"Zarząd Legii Warszawa pragnie podziękować Panu Markowi Jóźwiakowi za jego zaangażowanie i dotychczasową pracę na rzecz Klubu" - zakończyła swój komunikat Legia.

Warszawski klub na półmetku sezonu jest liderem T-Mobile Ekstraklasy. W lecie klubowi kończą się kontrakty z kilkoma piłkarzami, m.in. Danijelem Ljuboją, Ivicą Vrdoljakiem, Inakim Astizem i Jakubem Koseckim.Jak oceniasz decyzję Legii o rozstaniu się z Markiem Jóźwiakiem?
Więcej o:
Komentarze (25)
Marek Jóźwiak odchodzi z Legii: To była decyzja prezesa Leśnodorskiego
Zaloguj się
 • stasiek76

  Oceniono 116 razy 92

  Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy. Niesamowite jest że po tylu beznadziejnych transferach i zmarnowanej kasie gościa wciąż trzymali

 • rekin1976

  Oceniono 68 razy 62

  Co dalej? Urban na wzór trenera-menadżera, który sam działa w kwestii transferów? A może obowiązki bereta przejmie Mazurek? Markowi dziękuję za Ljuboję.

 • slinotok007

  Oceniono 57 razy 41

  Najwyższy czas... Siedział u żłoba ,pasożytował ,a transfery były pożal sie Boże... Mądra decyzja!

 • kosmyg

  Oceniono 26 razy 20

  "jako dyrektor, trener albo agent" Zapomniał dodać: "byle kasa się zgadzała". Albo: "bo na wszystkim się znam równie dobrze". Rozumiem, że byłym piłkarzom należy pomagać, ale bez przesady - tyle lat, tyle nieudanych transferów, a przecież facet miał niby takie kontakty na rynku francuskim...

 • trottel

  Oceniono 20 razy 18

  nie bój Beret na pewno w Anglii czy w Niemczech już wiedza że jesteś wolny i zadzwonią

 • aa1000

  Oceniono 20 razy 12

  Ciekawe, kiedy pan prezes Leśnodorski otworzy trzecią kopertę?
  Jesień już blisko.

 • damian96c

  Oceniono 16 razy 10

  temu panu już dziękujemy...... papapa

 • mojalegia.pl

  Oceniono 13 razy 5

  no i może Legia zacznie iść w innym kierunku. Z całym uszanowaniem ale w końcu coś ciekawego się zadziało i stare naleciałości zostają usunięte.
  mojalegia.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX