Transfery. Zadebiutował w Legii, a teraz trafi do Arki Gdynia?

W poprzednim sezonie Bartosz Żurek zadebiutował w pierwszej drużynie. Później pojechał z Legią na obóz do Austrii. Piłkarz nie przebił się jednak do pierwszej drużyny i wrócił do Młodej Legii.
Warszawa.sport.pl na Twitterze - śledź, będziesz na bieżąco

Żurek rundę wiosenną spędzi najprawdopodobniej na zapleczu ekstraklasy. Jego menedżerem jest Cezary Kucharski. A kluby zainteresowane wypożyczeniem Żurka, to Arka Gdynia i Cracovia Kraków. Bliżej jest ponoć ta druga opcja. Sytuacja ma się wyjaśnić w następnym tygodniu - informuje serwis Legia.Net.

Żurek w sezonie 2011/2012 zadebiutował w ekstraklasie. Szansę w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław dał mu Maciej Skorża. Poprzedni szkoleniowiec legionistów zabierał wcześniej młodego pomocnika na zgrupowania na Cypr i do Turcji.

Przed sezonem Żurek również trenował z pierwszą drużyną, ale nie przebił się do pierwszego składu. I wspólnie z Cichockim, Brucem, Widejko i Jagiełło odesłany został do Młodej Legii, gdzie wystąpił w 16 ligowych spotkaniach, w których zdobył dwie bramki.

- Bartek już raczej nie będzie grał w Młodej Ekstraklasie. Potrzebuje nowych wyzwań i jeśli Jan Urban nie zabierze go na obozy, to poszuka sobie jakiegoś klubu - mówił kilka tygodni temu Dariusz Banasik.

Sztab szkoleniowy pierwszej drużyny podał nazwiska sześciu zawodników Młodej Legii, którzy polecą na Cypr. Żurka wśród nich nie było.