Jacek Mazurek o młodych zawodnikach: Nie wszyscy od razu mogą grać w pierwszej drużynie

- Nie wszyscy od razu mogą grać w pierwszej drużynie. Najlepszym przykładem jest Artur Jędrzejczyk, który swój czas spędził na wypożyczeniach, a teraz wszyscy widzimy, gdzie się znajduje - powiedział Jacek Mazurek, dyrektor sportowy Legii Warszawa.
Więcej o Legii na Facebooku Warszawa.sport.pl

We wtorek z pierwszą drużyną na obóz do Ayia Napy wyjechało sześciu zawodników Młodej Legii. - Jadą z nami na obóz, ale raczej wrócą do Młodej Ekstraklasy. Powinni z takim nastawieniem wsiadać w samolot - mówił we wtorek Jan Urban.

Młodzi piłkarze, nie ukrywają jednak, że chcą pokazać się z jak najlepszej strony. - Mam nadzieję, że ta decyzja nie jest na pokaz i jeśli dobrze się zaprezentuję, to dostanę swoją szansę - mówi 19-letni Kamil Kurowski. - Liczę na to, że pokażę się z jak najlepszej strony. Mam już swoje lata - dodaje 21-letni Przemysław Mizgała.

Dyplomatycznie na temat zawodników z Młodej Legii wypowiada się dyrektor sportowy. - Nie wszyscy od razu mogą grać w pierwszej drużynie. Najlepszym przykładem jest Artur Jędrzejczyk, który swój czas spędził na wypożyczeniach, a teraz wszyscy widzimy, gdzie się znajduje. Podobną drogą idzie właśnie Damian Zbozień - mówi.

Od stycznia z pierwszą drużyną trenuje Michał Efir. - Wiemy, że wraca po drugiej poważnej kontuzji, ale zarówno sztab szkoleniowy, jak i medyczny pracują nad tym, aby wrócił do pełni sprawności - tłumaczy Mazurek.

- Nie liczę na to, że już w rundzie wiosennej będzie grał pierwsze skrzypce. Ale wszyscy oczekujemy, że w końcu uda mu się zaistnieć - dodaje na zakończenie.

Zgrupowanie Legii na Cyprze potrwa do 28 stycznia. Do tego czasu piłkarze rozegrają na Wyspie Afrodyty cztery sparingi z Mordovią Sarańsk, FC Aarau i z chińskim Beijing Gouan. Czwartym rywalem będzie prawdopodobnie Chimki Moskwa lub rosyjski drugoligowiec Jenisej Krasnojarsk.