Jan Urban o Bereszyńskim: Cała przyszłość przed nim

- Poza dobrymi warunkami fizycznymi jest szybki, przebojowy i robi na boisku, co chce. W jego grze nie ma przypadku i dobrze radzi sobie pod względem mentalnym. Widzę u niego duży spokój na boisku - mówi o nowym zawodniku Legii Bartoszu Bereszyńskim trener Jan Urban.
W piątek Legia ogłosiła, że podpisała trzyletni kontrakt z piłkarzem Lecha Poznań Bartoszem Bereszyńskim. 20-letni zawodnik pojawi się na Łazienkowskiej od początku sezonu 2013/14.

- Cieszymy się, że Bartek chce rozwijać karierę w Legii. Planowaliśmy pozyskać go już wcześniej. Teraz udało się sfinalizować ten transfer, co nie było łatwym zadaniem i nie mam na myśli wyłącznie faktu, że chodzi o piłkarza Lecha Poznań. My, trenerzy staramy się zainteresować prezesów propozycjami zawodników, którzy naszym zdaniem byliby przydatni drużynie. Pozyskaliśmy Bartka i wierzę, że obie strony na tym skorzystają. Chciałem pozyskać Bereszyńskiego, bo widzę w nim spore możliwości - powiedział w rozmowie z legia.com Jan Urban.

- Niektórych może dziwić akurat taki kierunek, ponieważ ruch między Legią i Lechem nie odbywa się zbyt często. W tej kwestii musi być zgoda obu stron. Nie wiem, w jaki sposób zachowają się włodarze Lecha wobec Bartka - dodał trener Legii.

- Cała przyszłość przed nim. Bartek już pokazał, że sporo potrafi. Poza dobrymi warunkami fizycznymi jest szybki, przebojowy i robi na boisku, co chce. W jego grze nie ma przypadku i dobrze radzi sobie pod względem mentalnym. Widzę u niego duży spokój na boisku - zakończył Urban.

Czy pozyskanie Bartosza Bereszyńskiego to dobry transfer Legii?