Patryk Mikita z Legii spodobał się w St. Mirren

- Jak na 19-latka, jest dojrzałym chłopakiem, z dobrymi warunkami fizycznymi oraz techniką - ocenia testowanego 19-latka z akademii Legii trener szkockiego St. Mirren Danny Lennon.
Zobacz, co piszą nasi blogerzy na Warszawa.sport.pl

- Patryk nie zna angielskiego, ale na szczęście nasz fizjolog mówi po polsku i jesteśmy w stanie komunikować się z nim bez problemów. Mogę sobie jednak wyobrazić jednego z naszych młodzieżowców wyjeżdżających do Polski, nieznających nikogo i niebędących w stanie mówić w miejscowym języku. Dla mnie, obrazuje to charakter Patryka, a także to, jak bardzo chce być piłkarzem i rozwijać się w tym kierunku - czytamy na Legia.Net, serwis cytuje stronę szkockiego klubu. - Zawodnik Legii dopasował się bardzo dobrze do grupy, więc wiemy, że to odpowiedni człowiek. Będziemy obserwować tok wydarzeń i mamy zamiar podjąć decyzję w niedługim czasie.

St. Mirren zajmuje w tym momencie dziesiąte miejsce w szkockiej Premier League. Mikita latem trafił do Legii z warszawskiej Agrykoli, karierę zaczynał w Polonii. W tym sezonie w osiemnastu meczach Młodej Legii w lidze i Pucharze Polski strzelił pięć goli.

Bartosz Bereszyński: » W Legii mnie docenią